Nada Zver, direktorica tvrtke Ivančica d.d., Ivanec

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Vrlo dobro surađujemo s HGK-om, posebno na razini Županijske komore Varaždin. Izvozno smo poduzeće, a prve početne rezultate u izvozu vlastitih proizvoda ostvarili smo upravo uz logističku i financijsku potporu HGK-a. Zadnjih nekoliko godina Županijska komora Varaždin sufinancirala je naše nastupe na svjetskim sajmovima obuće – GDS-u Dϋsseldorf i Micamu Milano. Naša je županijska komora mjesto gdje se raspravlja o stanju gospodarstva, daju inicijative za promjene i poboljšanja zakonske regulative te promiču interesi gospodarstva. Vrlo često sudjelujemo na stručnim savjetovanjima u HGK-u i Županijskoj komori, na gospodarskim susretima i predstavljanju tržišta pojedinih zemalja. U budućem radu HGK-a očekujemo jačanje uloge Komore u pripremi zakonskih rješenja, naročito onih koja direktno utječu na konkurentnost gospodarskih subjekata, veći utjecaj u kreiranju obrazovnih programa, te daljnju aktivnu podršku u razvoju izvoznih tržišta.