Na 54. međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Gornjoj Radgoni – Agra, najavljen Viroexpo

Objavljeno: 20. 08. 2016. , Ažurirano: 14. 09. 2016.

U Gornjoj Radgoni u Sloveniji, od 20. do 25. kolovoza, na 54. međunarodnom poljoprivrednom sajmu Agra predstavilo se 1.798 izlagača iz 30 zemalja, na izlagačkom prostoru veličine 70.800 četvornih metara. Mađarska je bila ovogodišnji partner sajma. Među brojnim su se izlagačima našli i oni iz Hrvatske koji su se, u realizaciji ŽK Sisak, predstavili na izložbenom prostoru HGK.

Na temelju suradnje sajmova Viroexpo i Pomurskog sejma, na 54. AGRI najavljen je i 22.Viroexpo međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede, koji će se održati u Virovitici, 24. – 26. veljače 2017.

Direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura razgovarao je na sajmu Agra o suradnji s projektnim menadžerom Pomurskog sejma Andrejem Slogovićem, o nastavku suradnje organizatora tih dvaju sajmova, zatim s Barbarom Rupnik iz Gospodarske zbornice Slovenije, o mogućnostima uključivanja u promociju gospodarstva Slovenije na 22. sajmu Viroexpo te s pojedinim predstavnicima izlagača (Simonom Gorjup iz uljare Fram) i ostalima, o mogućnostima njihova nastupa na sajmu Viroexpo.

Izlagači iz Slovenije sudjeluju na Viroexpu od 2002.