Antonio Francetić, Antun Francetić, Špina d.o.o.
Izvor: HGK

Mobilni tim HGK – ŽK Rijeka posjetio tvrtku Špina d.o.o.

Objavljeno: 28. 03. 2019. , Ažurirano: 08. 04. 2019.

Mobilni tim Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Rijeka posjetio je 26. ožujka tvrtku Špina d.o.o. na Viškovu. Članovi tima bili su zamjenik predsjednika HGK – ŽK Rijeka Zlatko Mičetić, stručna suradnica Odsjeka za pomorsko gospodarstvo, promet i trgovinu HGK – ŽK Rijeka Lucija Kero, voditeljica HBOR-ova Područnog ureda Vesna Bartolović Stančić i predstavnica Raiffeisen mirovinskih fondova Jadranka Trajković.

O tvrtki su razgovarali s Antoniom Francetićem, direktorom društva. Tvrtka Špina d.o.o. osnovana je 1995. godine. U posljednjih 20 godina prodaju najkvalitetnije kade, slavine, tuševe i kupaonički namještaj vodećih hrvatskih, europskih i svjetskih proizvođača. Asortiman se sastoji od proizvoda za kupaonice (širok izbor namještaja za kupaonicu, slavina, tuševa, kada i tuš-kada te galanterije i pločica) i kuhinje (pločice i slavine), a odnedavno su uveli i prodaju mobilnih kućica (nude različite kategorije – standardne, luksuzne i tematske kućice). Njihov asortiman usmjeren je i na zadovoljavanje ekoloških standarda, stoga su u ponudi i proizvodi s inteligentnim rješenjima za čuvanje okoliša, štednju energije i vode.

Mičetić je predstavio aktivnosti i usluge HGK: zastupanje interesa članica, djelovanje mobilnih timova, rad strukovnih skupina, organizaciju edukacija, pružanje potpore u internacionalizaciji poslovanja pronalaskom novih tržišta i partnera, sudjelovanje na sajmovima, organizaciju B2B susreta te informiranje o izvorima financiranja i zakonodavnu podršku. Istaknuo je da je Komora na usluzi svojim članicama, a kao primjer izdvaja uslugu mobilnog tima Komora pred vašim vratima koristeći tzv. tailor made pristup prema svakoj članici. Kero je izvijestila o usluzi EU vaučera za pripremu projektne dokumentaciju za prijavu na EU natječaj za članice HGK, o besplatnim kodovima koje HGK dodjeljuje članicama za preuzimanje pročišćenih tekstova zakona na portalu zakon.hr, upisu u platformu Digitalna komora i o ostalim uslugama koje HGK nudi.

Trajković je predstavila Raiffeisen dobrovoljne mirovinske fondove, odnosno programe i mogućnosti stimulacije zaposlenika kombinacijom uplata u III. stup i životnog osiguranja.

Bartolović Stančić navodi kako je HBOR primarno razvojna banka kojoj je osnovna misija rast i razvoj poduzetništva. HBOR, kao nekomercijalna i neprofitna banka, u sklopu svojih aktivnosti financiranja poduzetnika nudi brojne kreditne programe i instrumente namijenjene financiranju investicijskih projekata.

Nakon sastanka, predstavnici tvrtke Špina zahvalili su se HGK – ŽK Rijeka na organizaciji mobilnog tima ističući korisnost ovakvih susreta, rekavši kako im se izlaskom djelatnika HGK – ŽK Rijeka na teren pruža osjećaj zaštićenosti.