Zlatko Mičetić HGK ŽK Rijeka, Vesna Bartolović Stančić HBOR, Ana Parlov Kaić HZZ, Dolores Travalja Raiffeisen mirovinski fond, Amir Hodžić Hamax d.o.o.
Izvor: HGK

Mobilni tim ŽK Rijeka posjetio tvrtku Hamax d.o.o.

Objavljeno: 15. 02. 2019. , Ažurirano: 18. 02. 2019.

Mobilni tim Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Rijeka posjetio je 12. veljače tvrtku Hamax d.o.o. U timu su bili zamjenik predsjednika ŽK Rijeka Zlatko Mičetić, viša stručna suradnica Odsjeka za pomorsko gospodarstvo, promet i trgovinu ŽK Rijeka Nela Vukadin, voditeljica Područnog ureda HBOR-a Vesna Bartolović Stančić, rukovoditeljica Odsjeka za rad s poslodavcima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Regionalnog ureda Rijeka Ana Parlov Kaić i ovlaštena savjetnica Raiffeisen mirovinskog fonda Dolores Travalja.

O tvrtki su razgovarali s Amirom Hodžićem, direktorom društva. Hamax se bavi veleprodajom čestitki i ostalih prigodnih poklona (svijećnjaka, magneta, suvenira, privjesaka), a orijentirani su na osmišljavanje novih tržišnih koncepata.

Mičetić je predstavio aktivnosti i usluge HGK: zastupanje interesa članica, rad strukovnih skupina, organizaciju edukacija, pružanje potpore u internacionalizaciji poslovanja pronalaskom novih tržišta i partnera, sudjelovanje na sajmovima, organizaciju B2B susreta te informiranje o izvorima financiranja i zakonodavstvu. Vukadin je izvijestila o usluzi poreznog savjetovanja za članice HGK, besplatnih kôdova koje HGK dodjeljuje članicama za preuzimanje pročišćenih tekstova zakona na portalu zakon.hr, upisa u platformu Digitalna komora i ostalim uslugama HGK.

Bartolović Stančić navela je kako HBOR, kao nekomercijalna i neprofitna banka, u sklopu aktivnosti financiranja poduzetnika nudi brojne kreditne programe namijenjene financiranju investicijskih projekata. Parlov Kaić govorila je o različitim mjerama zapošljavanja koje HZZ nudi za poslodavce te o potporama za zapošljavanje. Travalja je predstavila Raiffeisen dobrovoljni mirovinski fond ističući kako je dobrovoljna mirovinska štednja jedini štedni proizvod u Hrvatskoj s dvije vrste državnih poticaja te kako su sredstva na računu osobno vlasništvo člana.

Hamaxu su članovi mobilnog tima ponudili potporu ŽK Rijeka u svim segmentima budućeg poslovanja društva.