Zlatko Mičetić HGK ŽK Rijeka, Vesna Bartolović Stančić HBOR, Ana Parlov Kaić HZZ, Dolores Travalja Raiffeisen mirovinsko, Sebastian Hrvatin Came Adriatic d.o.o., Sandra Hrvatin Came Adriatic d.o.o.
Izvor: HGK
Autor: HGK

Mobilni tim HGK ŽK Rijeka posjetio tvrtku Came Adriatic d.o.o.

Objavljeno: 18. 02. 2019. , Ažurirano: 18. 02. 2019.

Mobilni tim Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Rijeka 12. veljače posjetio je tvrtku Came Adriatic d.o.o. iz Kastava. Članovi tima bili su zamjenik predsjednika HGK ŽK Rijeka Zlatko Mičetić, viša stručna suradnica Odsjeka za pomorsko gospodarstvo, promet i trgovinu HGK ŽK Rijeka Nela Vukadin, voditeljica Područnog ureda HBOR-a Vesna Bartolović Stančić, rukovoditeljica Odsjeka za rad s poslodavcima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje - Regionalnog ureda Rijeka Ana Parlov Kaić i ovlaštena savjetnica Raiffeisen mirovinskog fonda Dolores Travalja.

O tvrtki su razgovarali sa Sebastianom Hrvatinom, direktorom društva i Sandrom Hrvatin, financijskom direktoricom. Tijekom 40 godina Came grupacija osnovala je 20 podružnica od Europe do Amerike, Azije i Oceanije te napokon 2011. godine i prvu filijalu u Republici Hrvatskoj – Came Adriatic. Parkirni sustavi, rampe, automatika za vrata, garažna vrata i parlafonija glavni su proizvodi koje tvrtka nudi.

Mičetić je predstavio aktivnosti i usluge HGK: zastupanje interesa članica, djelovanje mobilnih timova, rad strukovnih skupina, organizaciju edukacija, pružanje potpore u internacionalizaciji poslovanja pronalaskom novih tržišta i partnera, sudjelovanje na sajmovima, organizaciju B2B susreta te informiranje o izvorima financiranja i zakonodavstvu. Vukadin je izvijestila o usluzi poreznog savjetovanja za članice HGK, besplatnih kodova koje HGK dodjeljuje članicama za preuzimanje pročišćenih tekstova zakona na portalu zakon.hr, upisa u platformu Digitalna komora i ostalim uslugama.

Bartolović Stančić navela je kako HBOR, kao nekomercijalna i neprofitna banka, u sklopu svojih aktivnosti financiranja poduzetnika nudi brojne kreditne programe namijenjene financiranju investicijskih projekata. Parlov Kaić govorila je o različitim mjerama zapošljavanja koje HZZ nudi za poslodavce te o potporama za zapošljavanje. Travalja je predstavila Raiffeisen dobrovoljni mirovinski fond ističući kako je dobrovoljna mirovinska štednja jedini štedni proizvod u Hrvatskoj s dvije vrste državnih poticaja te kako su sredstva na računu osobno vlasništvo člana.

Nakon sastanka predstavnici Came Adriatica pismenim su se putem posebno obratili HGK ŽK Rijeka i zahvalili na posjetu te istaknuli korisnost mobilnog tima.