U utorak, 16. travnja, mobilni tim HGK – ŽK Rijeka Komora pred vašim vratima, posjetio je tvrtku Arkada – trgovine d.o.o. Viškovo. Članovi tima bili su direktorica HGK – ŽK Rijeka Vita Dujmović, viši stručni suradnik Odsjeka za pomorsko gospodarstvo, promet i trgovinu HGK – ŽK Rijeka Nela Vukadin, voditeljica Područnog ureda HBOR-a Vesna Bartolović Stančić i ovlaštena savjetnica Raiffeisen mirovinskog fonda, Dolores Travalja, a primio ih je Vladenko Denona, direktor Arkada – trgovine. Denona je predsjednik Strukovne skupine trgovine građevinskim materijalom HGK – ŽK Rijeka od osnivanja 2016. godine.

Arkada – trgovine bave se prodajom građevinskog materijala, krovne opreme, vodoinstalacija, alata, boja i lakova, a posjeduju i široki asortiman ostalih proizvoda koji se koriste u građevinarstvu. Već dulji niz godina tvrtka se također bavi stanogradnjom, gradnjom kuća, obnovom postojećih kuća i ostalim građevinskim zahvatima a surađuje s velikim brojem poslovnih partnera, od velikih tvrtki do obrtnika građevinara.

Dujmović je predstavila aktivnosti i usluge HGK; zastupanje interesa članica, djelovanje mobilnih timova, rad strukovnih skupina, pružanje potpore u internacionalizaciji poslovanja pronalaskom novih tržišta i partnera, sudjelovanje na sajmovima, te informiranje o izvorima financiranja i zakonodavnu podršku. Dujmović je čestitala tvrtki na 25. obljetnici poslovanja koju tvrtka ove godine slavi. Vukadin je izvijestila o usluzi poreznog savjetovanja za članice HGK, edukacijama, besplatnim kodovima koje HGK dodjeljuje članicama za preuzimanje pročišćenih tekstova zakona na portalu zakon.hr, upisu u platformu Digitalna komora te ostalim uslugama koje HGK nudi.

Bartolović Stančić izvijestila je o financijskim instrumentima koje HBOR nudi, naglasivši kako je HBOR primarno razvojna banka, kojoj je osnovna misija rast i razvoj poduzetništva. Travalja je predstavila Raiffeisen dobrovoljne mirovinske fondove odnosno programe i mogućnosti stimulacije zaposlenika kroz kombinaciju uplata u III stup i životnog osiguranja.

Dogovorene su daljnje aktivnosti sudionika mobilnog tima i tvrtke u nadolazećem razdoblju.