Mirjana Čagalj uručila nagrade Stvaratelji za stoljeća i najavila Svjetski kongres poduzetnika

Objavljeno: 05. 03. 2018. , Ažurirano: 06. 03. 2018.

Na 5. regionalnom summitu poduzetnika srednje i jugoistočne Europe 300 najboljih, koji je od 2. do 4. ožujka održan u Dubrovniku, sudjelovala je v. d. predsjednice HGK – Županijske komore Split i potpredsjednica HGK Mirjana Čagalj.

Glavni je cilj summita promocija važnosti poduzetništva za cjelokupni gospodarski i društveni razvoj te su u njegovu sklopu dodijeljene nagrade Stvaratelji za stoljeća najuspješnijim poduzetnicima i najzaslužnijima za razvoj poduzetništva na području srednje i jugoistočne Europe u prošloj godini.

''Summiti poput ovog uvijek su dobrodošli jer populariziraju poduzetništvo, a brojni izazovi današnjice mogu se riješiti samo gospodarskim razvojem i napretkom. Zato naglasak mora biti na promociji poduzetništva, što je i jedna od temeljnih zadaća Hrvatske gospodarske komore'', rekla je Mirjana Čagalj.

Nagrade i priznanja za poduzetništvo u srednjoj i jugoistočnoj Europi dodijeljeni su u šest kategorija, i to za: životno djelo, razvoj ideja, inovacije i investicije, doprinos razvoju poduzetništva, doprinos promociji poduzetništva, posebnu inicijativu u poduzetničkom stvaralaštvu te Mladi stvaratelji za stoljeća.

Cilj je projekta dodjele nagrada i priznanja Stvaratelji za stoljeća javno odavanje priznanja i skretanje pažnje široj javnosti na vizionare i lidere sutrašnjice čija su neustrašivost, rad, znanje, kreativnost i vrhunski rezultati, temelj i glavni pokretač napretka zajednice u kojoj živimo te kreator razvojnih izazova za novo vrijeme.

Nakon ove regionalne inicijative, Mirjana Čagalj je najavila da HGK u suradnji s partnerima nastavlja raditi na promociji poduzetništva i na globalnoj razini projektom Svjetski kongres poduzetnika, koji će se u svibnju održati u Zagrebu. Kongres će se fokusirati na identificiranje prepreka za razvoj poduzetništva, promociju uspješnih praksi i raspravu o globalnim problemima koji utječu na razvoj ekonomije.

''U današnjem globaliziranom svijetu događaji poput Svjetskog kongresa poduzetništva idealna su platforma za sinergijsko djelovanje na rješavanju problema'', rekla je Mirjana Čagalj te pozvala sve nazočne da se uključe u rad predstojećeg kongresa.