Mirjana Biber-Hren, predsjednica udruge Međimurske roke, Lopatinec

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Izvrsna suradnja na lokalnoj razini

Osobito nam je zadovoljstvo pružila dosadašnja suradnja s našom međimurskom Gospodarskom komorom, čijim angažmanom nam je omogućeno sudjelovanje na nizu manifestacija i sajmova, kako u Međimurju, tako i šire. Veliku vrijednost Gospodarske komore doživjeli smo kroz njeno povezivanje različitih gospodarskih subjekata (ne samo formalnih članova HGK-a), u namjeri što kvalitetnije suradnje, pogotovo u aktivnostima koje su nama najbliže - očuvanja tradicijsko gospodarskih vrijednosti. Gospodarska komora nas je uključila u predavanja i seminare, koji su nas još više educirali i potpomogli naš daljnji rad, te nam pružili uvid u trenutna gospodarska djelovanja, ne samo u Republici Hrvatskoj, nego kroz inozemne predavače i šire.

Na taj način stekli smo i nove partnere za nove potencijalne projekte (odradili smo dva EU projekta prekogranične suradnje), što nam olakšava daljnji napredak u realizaciji novih ideja.

Akcija Kupujmo hrvatsko uvelike je pomogla pravim hrvatskim proizvodačima, te im pružila nadu i dala ohrabrenje za daljnji razvoj hrvatske proizvodnje. Najveću podršku ta akcija je svakako pružila onim najmanjima kojima je besplatno sudjelovanje puno pomoglo u njihovoj promociji.

Nama, kao civilnom sektoru i udruzi, najdraža je Komorina akcija Vrijedne ruke, koja je kao jedna od rijetkih prepoznala zapostavljeno tradicijsko rukotvorstvo kao vrlo važan segment, ne samo kulturne baštine već i budućeg turističkog potencijala Hrvatske, a za katalog Vrijedne ruke možemo slobodno reći da korisnicima pruža enciklopedijski uvid u hrvatsko rukotvorsto.

Iskreno i s punim srcem možemo reći da smo kroz ovih desetak godina suradnje sa zaposlenicima Komore iz poslovnog odnosa prešli i u prijateljski, čemu je naravno pridonio upravo njihov rad i angažman. Stoga našim prijateljima u HGK-Županijskoj komori Čakovec te njihovim kolegama diljem Hrvatske pružamo neizmjernu potporu u ostvarivanju njihovih mogućnosti i prava.