Izvor: Pixabay

Milivoj Peruzović, suvlasnik tvrtke Adria Winch d.o.o., Split

Objavljeno: 09. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Potrebna nam je ovako ustrojena, snažna i politički neovisna Komora

Adria Winch godinama je prisutna na tržištima diljem svijeta, svoje proizvode izvozimo u razne zemlje kao što su Norveška, Ruska Federacija, Njemačka, Kanada, Rumunjska, Indonezija, Italija, Ukrajina, Vijetnam... Ovako izrazita internacionalizacija poslovanja (više od 95 posto izvoza) ne bi bila moguća bez potpore HGK koju smo dobili, i još dobivamo nastupajući na brojnim, važnim međunarodnim sajmovima u organizaciji HGK.

Konkretno, zadnji sajam na kojem smo izlagali organizirao je HGK - SMM 2014 Hamburg. Tvrtka Adria Winch je više puta iskazala zadovoljstvo Komorinom organizacijom sajmova, ali koristim ovu priliku da još jednom iskažem naše zadovoljstvo.

Isto tako, Adria Winch koristila je usluge Sektora za industriju za pojedine zemlje i područja, kada su nam bile potrebne informacije o viznom režimu, komunikacija s konzularnim uredima te sve ostalo što je bilo potrebno za što bolju pripremu putovanja te poslovnih sastanaka. Za pojedine zemlje Republika Hrvatska kao članica EU-a ima pravo na VISA on arrival sistem. Međutim, zemlja u koju se putovalo nije bila upoznata s time, pa smo preko HGK to zatražili i to ostvarili preko Ministarstva vanjskih poslova.

Mišljenja smo da nam je potrebna ovako ustrojena, snažna i politički neovisna Komora.