Izvor: Shutterstock

Milan Galić, vlasnik i direktor tvrtke Expo International, Zagreb

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Velika korist za izvoznike

Već niz godina kao predstavnik stranih velikih sajmova surađujem s Hrvatskom gospodarskom komorom i već niz godina zajedno organiziramo nastupe na najvećem svjetskom sajmu podnih obloga Domotex u Hannoveru. Godinama na tom sajmu nastupa više od 15 hrvatskih tvrtki, svake godine na sve većoj površini. No, tranzicija koja se događa u Komori i najave izmjena zakona usporavaju rad na našim planovima za iduću godinu. Interes tvrtki kao i Komore postoji, no ne postoje planovi za iduću godinu i ne znamo kako ćemo to organizirati. Planovi za sajmove bi se trebali donositi tako da se nastupi dogovaraju do sredine godine za godinu unaprijed kako bi i Komora i ministarstva koja daju potporu, a i same tvrtke, uspjele zaokružiti organizaciju.

Moj je stav jasan. Komora treba opstati. Hoće li to biti u ovoj ili onoj formi, ostaje za vidjeti. No već se dokazala, posebice u pomoći izvoznim tvrtkama koje znaju što i gdje žele. Kroz moj posao vidim da je Komora takvim tvrtkama učinila velike koristi.