Održana 2. Međunarodna znanstvena konferencija pomorskog prava „Suvremeni izazovi pomorske plovidbe“

Objavljeno: 21. 09. 2018. , Ažurirano: 03. 10. 2018.

U Županijskoj komori Split, 27. rujna otvorena je 2. Međunarodna znanstvena konferencija pomorskog prava pod nazivom Suvremeni izazovi pomorske plovidbe.

Konferencija se održala 27. i 28. rujna u organizaciji Pravnog fakulteta Split i Jadranskog zavoda Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti pod pokroviteljstvom Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, a uz potporu Grada Splita i HGK - Županijske komore Split.

Konferencija je okupila brojne ugledne stručnjake pomorskog prava ne samo iz Hrvatske već i iz brojnih europskih zemalja (Velike Britanije, Makedonije, Malte, Nizozemske, Italije), od toga više od 40 referenata koji su izlagali i raspravljali o različitim izazovima pomorske plovidbe, poput sigurnosti plovidbe, pomorskog prava, zaštite morskog okoliša, autonomnih brodova – nove vrste broda u pomorskom zakonodavstvu i dr.

Skupu je prisustvovao veliki broj praktičara, a ne samo znanstvenika, zbog čega je konferencija rezultirala novim prijedlozima i rješenjima na probleme na koje se nailazi u praksi.