Izvor: HGK

Konferencija komora glavnih gradova udruženja Kina 16+1

Objavljeno: 18. 09. 2017. , Ažurirano: 19. 09. 2017.

Okrugli stol predsjednika gospodarskih komora glavnih gradova država Kina 16+1 inicijative (Kine i šesnaest zemalja Srednje i Istočne Europe) održan je 15. rujna u Podgorici, u okviru Drugog foruma gradonačelnika glavnih gradova ovih zemalja.

Potpisana je Deklaracija o usvajanju mehanizma Okruglog stola predsjednika komora glavnih gradova ovih zemalja, koji se zasniva na općim načelima pregovaranja, suradnje i razmjene, a potpisao ga je i predstavnik Komore Zagreb. Njegova je misija uspostavljanje veze između Kine i 16 država Srednje i Istočne Europe te Inicijative Jedan pojas, jedan put.

Forum 16+1 inicijativa je Vlade Narodne Republike Kine pokrenuta 2012. godine, čiji je cilj poticanje ekonomske, političke i kulturne suradnje između Kine i šesnaest zemalja Srednje i Istočne Europe razmjenom informacija na konferencijama, poslovnim forumima i drugim događajima povezanima s turizmom, obrazovanjem, poljoprivredom, energetikom i razvojem infrastrukture.