Konferencija Jačanje integriteta prevencijom korupcije – Izazovi i mogućnosti

Objavljeno: 22. 11. 2022. , Ažurirano: 12. 12. 2022.

U povodu obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv korupcije, Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora sa zadovoljstvom vas pozivaju na  konferenciju Jačanje integriteta prevencijom korupcije – Izazovi i mogućnosti, koja će se održati u ponedjeljak, 12. prosinca, u vijećnici Hrvatske gospodarske komore, na adresi Rooseveltov trg 2, u Zagrebu.

Konferencija se održava u partnerstvu s Hrvatskim poslovnim savjetom za održivi razvoj – HR PSOR i pod sponzorstvom Ernst & Young d.o.o..

Cilj konferencije je podizanje svijesti svih slojeva javnog i korporativnog sektora o nužnosti suzbijanja korupcije, jačanja kulture integriteta, transparentnosti i etike u poslovanju, kao temelja korporativne odgovornosti i dobrog upravljanja.

Teme konferencije

Istaknuti stručnjaci govorit će o izazovima s kojima se hrvatska poduzeća suočavaju u procjeni i upravljanju rizikom, usklađenosti poslovanja te suzbijanju korupcije. Predstavit će se i praktični alati za poslovni sektor te na primjerima uspješnih programa usklađenosti ponuditi rješenja za pomoć tvrtkama u ispunjavanju zakonskih obveza i etičkih normi.

Kome je konferencija namijenjena?

Tvrtkama svih veličina koje žele unaprijediti svoj program usklađenosti:

• rukovodstvu poduzeća i rukovoditeljima usklađenosti;
  • korporativnim pravnicima, odvjetnicima, konzultantima;
  • akademskoj zajednici i svim profesionalcima koji žele saznati više.

Govornici

• Vinko Berković, Compliance Officer nadležan za HT Grupu i povezana društva, Hrvatski Telekom
  • Hana Horak, Katedra za pravo, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, predsjednica Komisije ICC-ja Hrvatska za DOP i borbu protiv korupcije
  • Irena KajganićHead of Compliance Southeast & Southwest Europe, Siemens Energy d.o.o.
  • Ivan Odeljan, voditelj Službe za strateško planiranje, koordinaciju provedbe nacionalnih dokumenata i podizanje javne svijesti, Ministarstvo pravosuđa i uprave Republike Hrvatske
  • Anita Pejić Ilišević, direktorica pravnih poslova – Hrvatska, BIH, Slovenija, Henkel Croatia d.o.o.
  • Sunčana Roksandić, Katedra za kazneno pravo, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • Marina Rožić, glavni tajnik HGK i ICC-ja Hrvatska
  • Zorica Šimić, menadžerica u Odjelu za forenzičke usluge, Ernst & Young d.o.o.
  • Lucia Ana Tomić, direktorica Sektora ljudskih potencijala i regulatornih poslova, Wiener osiguranje Vienna Insurance Group d.d., potpredsjednica Komisije ICC-ja Hrvatska za DOP i borbu protiv korupcije
  • Silvija Vig, osnivač i direktor, Codupo d.o.o.

Radni jezik: hrvatski.

• sudjelovanje je besplatno, uz obaveznu prethodnu registraciju sudionika;
  • prijave se vrše ispunjavanjem online prijavnice u nastavku;
  • rok prijave sudionika (produljen): petak, 9. prosinca 2022. (do 15:00 sati)

Osoba za kontakt

• za sva dodatna pitanja o organizaciji konferencije možete se obratiti Ani Marguerite Tomulić, višoj stručnoj savjetnici, ICC Hrvatska (e-adresa: atomulic@hgk.hr; tel.: 01/ 4561-553).