S lijeva: Viktor Piel, Richard Patzke, Zlatan Fröhlich, Kaspar Pfister, Rainer Wiesner, Markus Wiesner, Vladimir Hruska
Izvor: HGK

Susret njemačkih investitora i hrvatskih ponuditelja u Komori Zagreb

Objavljeno: 12. 04. 2018. , Ažurirano: 13. 04. 2018.

U organizaciji HGK – Komore Zagreb 11. travnja održana je poslovna konferencija o mogućnostima realizacije investicijskih projekata u Hrvatskoj za zainteresirane njemačke investitore. U ime Komore Zagreb njemačko izaslanstvo pozdravio je predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich istaknuvši da Komora Zagreb aktivno sudjeluje u uspostavljanju partnerskih odnosa s njemačkim komorama, osobito s Industrijskom i gospodarskom komorom Rheinhessen te podsjetio na nedavni posjet delegacije grada Mainza u povodu obilježavanja 50. obljetnice uspostavljanja prijateljskih odnosa s gradom Zagrebom.

Također je naglasio kako je Njemačka prvi vanjskotrgovinski partner Hrvatske uz velike mogućnosti za daljnje unapređenje suradnje, osobito u pogledu privlačenja njemačkih investicija.
Richard Patzke, počasni konzul RH u SR Njemačkoj i nekadašnji direktor Industrijske i gospodarske komore Rheinhessen, istaknuo je dugogodišnju uspješnu suradnju s Komorom Zagreb u organizaciji poslovnih susreta hrvatskih i njemačkih poduzetnika te važnost suradnje Zagreba i Mainza. Naglasio je da su sudionici izaslanstva njemački poduzetnici zainteresirani za ulaganja u izgradnju objekata u Hrvatskoj, osobito u području skrbi za starije osobe i osobe s invaliditetom.

Sudionicima njemačkog izaslanstva predstavljen je projekt Turistička zona Rastovača te projekti izgradnje domova za starije i nemoćne osobe u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Biogradu na Moru i Viškovu te Klaster zdravstvenog turizma Kvarnera.