Izvor: Hgkzg

Poslovna konferencija s predstavnicima kineskoga grada Hangzhoua

Objavljeno: 06. 07. 2018. , Ažurirano: 09. 07. 2018.

Komoru Zagreb je 5. srpnja posjetilo izaslanstvo kineskoga grada Hangzhoua. Uime Komore Zagreb delegaciju Hangzhoua pozdravio je njezin predsjednik Zlatan Fröhlich, koji je izrazio zadovoljstvo intenziviranjem suradnje Hangzhoua i Zagreba, istaknuvši da Komora Zagreb aktivno sudjeluje u uspostavljanju partnerskih odnosa s kineskim komorama i njihovim članicama te kako je naša želja povećanje plasmana hrvatskih roba na kinesko tržište. Kineskom izaslanstvu predstavljeni su gospodarski potencijali Hrvatske i mogućnosti za nova ulaganja te istaknute prednosti za poslovanje kineskih tvrtki u ovom dijelu Europe.

Skupu se obratila i Lihua Wang, potpredsjednica CPPCC Hangzhoua, istaknuvši velike potencijale grada Hangzhoua, glavnoga grada pokrajine Zhejiang, koja je jedna od gospodarski najrazvijenijih pokrajina u Kini. Iskazala je zanimanje i za suradnju i unapređivanje poslovnih odnosa s Hrvatskom, ali i suradnju u kulturi, znanosti i sportu. Uputila je poziv za sudjelovanje na Međunarodnoj gospodarskoj konferenciji u Hangzhou, koja će se održati u studenome.

Hangzhou je grad od oko 9 milijuna stanovnika, poznat u povijesti kao glavni grad južne Song dinastije, a danas je poznat po proizvodnji elektroničke opreme, strojeva, kućanskih aparata i prehrambenih proizvoda, ali i kao jedan od glavnih turističkih središta u Kini. Hangzhou je 2016. godine bio domaćin skupa G20, koji čine predstavnici 20 najrazvijenijih zemalja.