Delegacije HGK – Komore Zagreb i njihovih domaćina iz Kijevske komore trgovine i industrije
Izvor: HGK

Poduzetnici Kijeva i Zagreba šire suradnju

Objavljeno: 13. 12. 2021. , Ažurirano: 13. 12. 2021.

Uz Ukrajinsko-hrvatski gospodarski forum, održan prošle srijede u Kijevu, Hrvatska gospodarska komora organizirala je 8. prosinca i susret predstavnika gospodarstava glavnih gradova Ukrajine i Hrvatske.

Tako su u Kijevskoj komori trgovine i industrije gospodarstvo Grada Zagreba i Zagrebačke županije predstavili Vitomir Klasić, predsjednik HGK – Komore Zagreb, Roman Krunić iz tvrtke Roto kruna, Anđelko Kašćel iz Laser inžinjeringa i Ivana Alilović, direktorica Turističke zajednice Zagrebačka županije.

Domaćini su im bili Nikolaj Zasulski, predsjednik komore grada Kijeva (KCCI), njegov zamjenik Volodimir Koliadenko, Igor Poliudov, direktor Sektora međunarodnih odnosa KCCI, i Ala Šapalova, direktorica Sektora turizma KCCI-ja.

Nakon kratkih predstavljanja trenutnog stanja gospodarstava metropola i projekcija za sljedeću godinu te kratkih predstavljanja tvrtki iz zagrebačke delegacije, dogovoreno je da u proljeće puno veća delegacija kijevskih poduzetnika dođe na poslovni forum i poslovne razgovore u Zagreb.