Otvoren 14. međunarodni ekološki sajam EKOBIS 2016 u Bihaću

Objavljeno: 08. 09. 2016. , Ažurirano: 15. 09. 2016.

U Bihaću je 8. rujna o.g. svečano otvoren 14. međunarodni ekološki sajam EKOBIS 2016. Na sajmu izlaže preko 200 izlagača iz osam zemalja, među kojima zapaženo mjesto imaju i izlagači iz Hrvatske. Od pratećih aktivnosti posebno se ističe međunarodna konferencija o regionalnoj suradnji „O(p)stanak – stvaranje uvjeta za zapošljavanje i ostanak mladih“, čiji je cilj razmjena iskustava u poticanju poduzetništva sa ciljem zapošljavanja mladih. Privredna komora Unsko-sanskog kantona posebna je priznanja za višegodišnju suradnju dodijelila ŽK Sisak, ŽK Split, ŽK Varaždin i ŽK Šibenik.

Predsjednik i direktor HGK-Komore Zagreb Zlatan Fröhlich i Mladen Stević su tijekom boravka na sajmu imali brojne razgovore s izlagačima, a na marginama sajma su razgovarali s novoizabranim predsjednikom Privredne komora Kantona Sarajevo Muamerom Mahmutovićem, s kojim je dogovoren nastavak suradnje i upućen poziv za posjetu i sastanak u Komori Zagreb.