Izvor: Pixabay

Radionica Kontroling - Change Business Way

Objavljeno: 20. 09. 2018. , Ažurirano: 09. 10. 2018.

HGK – Komora Zagreb i Altius savjetovanje organiziraju radionicu Kontroling – Change Business Way u Velikoj dvorani Komore Zagreb, Draškovićeva 45 (I. kat), u petak, 5. listopada s početkom u 11 sati.

Radionica je namijenjena vlasnicima tvrtki i menadžerima kako bi se informirali o brojnim transformacijama koje je kontroling doživio proteklih godina. Kontroling je odavno prestao biti operativna funkcija čiji je zadatak isključivo kreirati izvještaje i pratiti uspješnost tekućeg poslovanja. Uloga koju mu dodjeljuje moderno upravljanje je prije svega podrška u pronalaženju smjera budućeg djelovanja i brza detekcija nastalih poremećaja, osobito u ranoj fazi njihova nastanka. Kroz radionicu će nas voditi Andreja Švigir koja će na primjerima hrvatskih poduzeća pokazati kako iskoristiti potencijale ove važne funkcije i kako je ona pomogla poduzećima koja su je uvela.

Sadržaj radionice:
• uloga kontrolinga u modernom upravljanju (stare i nove paradigme upravljanja poduzećem)
• kontroling i change management
• odgovornost vlasnika, menadžmenta i kontrolinga u transformaciji biznisa
• povezanost kontrolinga s funkcijama unutar poduzeća – razvoj partnershipa
• usmjerenost kontrolinga na buduće poslovne poteze – davanje procjena i njihovo naknadno mjerenje
• kontroling i profitabilnost – studij slučaja
• kontroling i održivi razvoj – studij slučaja
• specifičnosti hrvatskih poduzeća – studiji slučaja projekata uvođenja kontrolinga
• velika poduzeća – pozicija, izgradnja i razvoj kontrolinga
• obiteljska (srednja i mala) poduzeća – odnos kontrolinga prema change managementu

Ako ste zainteresirani za sudjelovanje na radionici, ljubazno molimo da do 4. listopada, do 16 sati popunite online prijavnicu u nastavku.