Vrijeme održavanja: 20.10.2020.

Objavljeno: 22. 10. 2020. , Ažurirano: 04. 11. 2020.

Predsjednik HGK – Komore Zagreb Vitomir Klasić 20. listopada održao je sastanak s veleposlanicom Republike Bugarske u Zagrebu Genkom Georgievom i županicom bugarske županije Gabrova Nevenom Petkovom.

Tema sastanka je bila povezivanje zagrebačke županije i Ivanić Grada s Gabrovom, gradom u sjevernoj Bugarskoj s oko 100.000 stanovnika.

"Ocijenili smo da postoje kompatibilnosti Ivanić Grada i Gabrova, što daje dobru osnovicu za uspostavljanje suradnje prvenstveno u gospodarstvu te razmjeni iskustava u korištenju fondova EU", rekao je po završetku sastanka Klasić. Veleposlanica Genka Georgieva je izjavila da će poboljšanju međusobnih gospodarskih odnosa i buduće suradnje doprinijeti planirani posjet predstavnika Ivanić Grada i Komore Zagreb Gabrovu. Poziv za posjet, koji bi se trebao realizirati iduće godine je sa zadovoljstvom prihvaćen.

Inače, 2019. godine je hrvatski izvoz u Bugarsku iznosio 95 milijuna, a uvoz 160 milijuna eura.