Kineska delegacija najrazvijenijeg dvadesetmilijunskog grada u posjetu Županijskoj komori Karlovac

Objavljeno: 20. 07. 2018. , Ažurirano: 18. 09. 2018.

Huang Ling, direktorica glavnog ureda dvadesetmilijunskog kineskog grada Shenzhena, s voditeljima glavnih odjela i tvrtki posjetila je 20. srpnja HGK – Županijsku komoru Karlovac.

Delegaciju je primio predsjednik Zlatko Kuzman, izrazivši zadovoljstvo početnom suradnjom Shenzhena i Karlovca.

Kineskoj delegaciji predstavljeni su gospodarski potencijali Karlovačke županije i Hrvatske te mogućnosti za nova ulaganja kineskih tvrtki u ovom dijelu Europe. Kinezi su pokazali posebno zanimanje za suradnju u turizmu, industriji te mogućnosti investiranja u poslovnim zonama. Posebno su impresionirani ekologijom i općenito hrvatskim vrijednostima, što potvrđuje i trostruko duži boravak članova delegacije od predviđenog.

Prezentacija o brzorastućem i super modernom dvadesetmilijunskom gradu Shenzhenu bila je više nego zanimljiva. Shenzhen je mladi grad na samom jugu pokrajine Guangdong te graniči s oblasti Hong Kong. Središte je visoke tehnologije te sjedište nekoliko tvrtki unutar 500 najboljih na svijetu.

S obzirom na još uvijek prisutno nogometno raspoloženje, gosti su se posebno zanimali za hrvatsku nogometnu reprezentaciju za koju su, kažu, navijali svi Kinezi.

Kineska delegacvija - 20.7.18..JPG