Javni poziv mikropoduzetnicima za sudjelovanje u projektu PlanStart - besplatna izrada poslovnog plana

Objavljeno: 07. 02. 2023. , Ažurirano: 21. 02. 2023.

Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Split i Sveučilišni odjel za stručne studije Sveučilišta u Splitu i u 2023. godini nastavljaju s provođenjem projekta PlanStart. Projektom se povezuju županijski poduzetnici iz kategorije mikro tvrtki (maksimalno tri zaposlena) sa studentima Odsjeka za menadžment, trgovinu i turizam Sveučilišnog odjela za stručne studije, na način da studenti izrađuju poslovne planove za tvrtke odabrane putem ovog Javnog poziva.

Cilj je projekta tješnje povezivanje gospodarskog i obrazovnog sektora kroz direktnu suradnju poduzetnika i studenata, koja poduzetnicima donosi poslovni plan, bez naknade, a studentima dragocjeno iskustvo i primjenu stečenih znanja u praksi.

Poslovni plan, svojevrsni profil tvrtke, osnovni je alat svakog ozbiljnog poduzetnika te najčešće neizostavan dio dokumentacije pri apliciranju za sredstva iz EU fondova, bespovratnih potpora za poduzetnike iz nacionalnih programa, kao i pri podizanju kredita.

Na natječaj se mogu javiti tvrtke, članice Hrvatske gospodarske komore:

• koje plaćaju članarinu HGK ili iskažu interes za plaćanje članarine HGK (više informacija o članarini dostupno je ovdje)
  • sa sjedištem u Splitsko-dalmatinskoj županiji
  • s minimalno jednim i maksimalno tri zaposlenika.

U projektu može sudjelovati 15 tvrtki.

Pozivamo sve zainteresirane za sudjelovanje u projektu PlanStart da se prijave putem online prijavnice u nastavku teksta.

Prijave se primaju do srijede, 22. veljače 2023., odnosno do popunjavanja maksimalnog broja tvrtki sudionica.

Početak suradnje poslovni subjekt – student očekuje se nakon potpisivanja ugovora, tijekom ožujka.

Napominjemo da kontakt osoba iz tvrtke treba biti na raspolaganju tijekom perioda izrade poslovnog plana, kao i da je studentima potrebno dostaviti osnovne informacije o poslovanju tvrtke kako bi uspješno mogli izraditi poslovni plan.

Dodatne informacije mogu se dobiti u HGK - ŽK Split, kontakt osoba je Suzana Prkić Jurić (tel. 321-124, e-mail: sprkic@hgk.hr).