Izuzetne ocjene izlagača 23. Viroexpu

Objavljeno: 02. 03. 2018. , Ažurirano: 05. 03. 2018.

U prostorima Virovitičko-podravske županije 2. su veljače župan Virovitičko-podravske županije i predsjednik Organizacijskog odbora sajma Viroexpo Igor Andrović, gradonačelnik Virovitice i zamjenik predsjednika Organizacijskog odbora Ivica Kirin, s članovima Odbora, direktorom ŽK Virovitica Milanom Vanđurom i direktorom sajma Bojanom Mijokom predstavili rezultate ankete provedene među izlagačima na 23. Viroexpu.

IMG_20180302_093516.jpg

Župan Andrović zahvalio je svim organizatorima i ŽK Virovitici, koja od samog početka održavanja sajma provodi i obrađuje anketu među izlagačima, što je opsežan i složen posao. Zahvalio je izlagačima, koji su već mjesec dana uoči otvorenja sajma popunili cijeli izložbeni prostor te posjetiteljima. Posebno je pohvalio sudjelovanje Albanije kao zemlje partnera te partnera sajma Sisačko-moslavačke županije i grada Zagreba.

U budućnosti očekujemo skorašnju gradnju multifunkcionalne hale, čime će sajam dobiti stalnu lokaciju, a ne da svake godine strepimo nad vremenom hoće li nas ono poslužiti ili neće. Time će ovaj sajam postati još veći i bolji.

Gradonačelnik Kirin pohvalio je zajedništvo svih organizatora sajma, a ŽK Viroviticu što je od dvadeset i osam stranih zemalja koordinirala sudjelovanje dvadeset stranih zemalja i dolazak na sajam velikog broja veleposlanika i ostalih članova diplomatskog kora iz tih zemalja. Osobito je pohvalio analizu provedene ankete među izlagačima. Naglasio je da će izgradnjom sajamskog prostora sajam biti još kvalitetniji.

Direktor sajma Viroexpo Bojan Mijok istaknuo je kako su na sajmu ove godine bila 723 izlagača iz 29 zemalja te je zahvalio na pruženoj mu podršci Organizacijskog odbora sajma, ali i svim organizatorima na sinergijskom djelovanju jer to je vrijednost ovog sajma.

IMG_4023.jpg

Direktor Milan Vanđura zahvalio je županu, gradonačelniku i direktoru sajma što su prepoznali predanost i doprinos ŽK Virovitica ovogodišnjem 23. Viroexpu.

Naglasio je da je analizom ankete iz danih ocjena te komparacijom anketa u posljednjih deset godina ovogodišnji sajam ocijenjen ponajboljim ocjenama i dojmovima dosad. Istaknuo je velik osobni doprinos župana i gradonačelnika te županije i grada, koji su uz ŽK Viroviticu i ostale organizatore pridonijeli besprijekornoj organizaciji i realizaciji sajma. Ujedno je istaknuo veliku posjećenost svih stručnih predavanja i ostalih događanja na sajmu.

IMG_3981.jpg

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Virovitica, kao jedan od organizatora Viroexpa, međunarodnog sajma gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede, provodi i analizira, odlukom Organizacijskog odbora sajma, od samog početka održavanja sajma Anketu među izlagačima radi dobivanja odgovora koji će poslužiti za još bolju i optimalniju organizaciju narednog Viroexpa. Na Anketu provedenu na 23. Viroexpu među 723 izlagača odgovorilo je njih 563 (77,87 posto od ukupnog broja izlagača), a očitovali su se:

• 98,04 posto smatra da je sajam dobar oblik predstavljanja proizvoda/usluga, da sajam Viroexpo ima pozitivnu refleksiju na razvoj gospodarstva te podržavaju daljnji razvoj sajma Viroexpo
  • 95,02 posto ističu želju za promocijom kao presudni faktor za sudjelovanje na sajmu
  • 94,14 posto očekuje povećanje plasmana proizvoda
  • 91,12 posto smatra da je izložbeni prostor primjeren
  • 88,28 posto je izjavilo da će sudjelovati i na 24. Viroexpo 2019.
  • 85,26 posto je izjavilo da prateće usluge zadovoljavaju
  • 82,24 posto smatra da će im izlaganje na Viroexpu pospješiti poslovanje
  • 81,35 posto je zadovoljno brojem posjetitelja
  • 72,47 posto smatra da su postigli svoj poslovni cilj i da je ovo adekvatan sajamski prostor
  • 70,69 posto ih je sajam ocijenilo ocjenama odličan i vrlo dobar

Dane su i druge pohvale i prijedlozi oko tehničko-organizacijskih pitanja kako bi se 24. Viroexpo 2019. još optimalnije realizirao radi još uspješnijeg sudjelovanja i većeg zadovoljstva izlagača i posjetitelja sajma.