Izvor: Pixabay

Izaslanstvo kineske provincije Hainan u posjetu ŽK Zadar

Objavljeno: 09. 12. 2019. , Ažurirano: 09. 12. 2019.

U sklopu svog boravka u Zadarskoj županiji, izaslanstvo kineske provincije Hainan, koje predvodi Ma Yongxia, potpredsjednica Odbora provincije Hainan u Političkoj savjetodavnoj konferenciji Narodne Republike Kine, posjetit će i ŽK Zadar te održati sastanak s poduzetnicima iz županije, u petak, 13. prosinca, u 12 sati i 30 minuta, u dvorani za sastanke.

Hainan je najmanja i najjužnija provincija NR Kine, a ujedno i najveći kineski otok. Dobrodošlima smatra ulaganja u sektorima turizma, poljoprivrede, industrija utemeljenih na internetu, financija, osiguranja i modernoj logističkoj industriji.

Na sastanku u Komori članovi kineskog izaslanstva predstavit će projekt izgradnje Hainan Pilot Free Trade Zone i Free Trade Port (FTZ i FTP) te pozvati tvrtke iz zadarske županije iz djelatnosti turizma, poljoprivrede i prehrambene industrije u posjet projektu WGT – Window of Global Trade, kompleksu zamišljenom za okupljanje svjetski poznatih tvrtki i dovođenje prekomorskih investicija. Na sastanku će se razgovarati o mogućnostima izvoza poljoprivredno-prehrambenih proizvoda i suradnje u turizmu.