Novo vodstvo Strukovne grupacije tekstilne i kožarsko-prerađivačke industrije: Josip Aračić (Galeb d.d.), Simona Fabijanović (Dada & Rocco d.o.o.), Ivana Čatipović (Smid d.o.o.) i Daniela Antunović (Ustanova DES) s poslovnom tajnicom Strukovne grupacije Ana Marijom Puzić iz ŽK Split
Izvor: HGK

Izabrano novo vodstvo triju strukovnih tijela HGK u Splitu

Objavljeno: 23. 06. 2020. , Ažurirano: 23. 06. 2020.

Na izbornim sjednicama triju strukovnih tijela HGK – Županijske komore Split 17. i 18. lipnja izabrani su novi čelni ljudi za naredno četverogodišnje razdoblje.

Za predsjednika Strukovne grupacije industrije plastike i gume izabran je Josip Suzan iz solinskog AD Plastika d.d., a za zamjenika predsjednika Vladimir Lukić iz tvrtke Gumis d.o.o., Split.

plastika i guma.jpg
Josip Suzan i Vladimir Lukić s poslovnom tajnicom Strukovne grupacije industrije plastike i gume Ana Marijom Puzić iz ŽK Split; Izvor: HGK.

Novi je predsjednik Strukovne grupacije tekstilne i kožarsko-prerađivačke industrije Josip Aračić, direktor omiškog Galeba d.d., a njegovi su zamjenici Simona Fabijanović iz supetarske tvrtke Dada & Rocco d.o.o., Ivana Čatipović iz sinjskog Smida d.o.o. i Daniela Antunović iz Ustanove DES (na naslovnoj fotografiji).

Važnost domaće proizvodnje dodatno je osvijestila koronakriza, u kojoj su upravo proizvodne tvrtke promptno reagirale i prilagodile poslovanje te primjerice organizirale proizvodnju pamučnih zaštitnih maski i prozirnih vizira za smanjenje širenja zaraze.

Stoga je od izuzetne važnosti očuvati i snažnije poticati domaću proizvodnju te je u planovima obiju grupacija za naredno razdoblje naglasak stavljen na nastavak suradnje poduzetnika, Komore, lokalne i područne samouprave te akademske zajednice radi razvitka ovih proizvodnih županijskih sektora.

Izbornu sjednicu održala je i Strukovna grupa arhitekata HGK – Županijske komore Split. Nazočni su jednoglasno za njenog predsjednika reizabrali Damira Raku iz tvrtke Porticus d.o.o, a za zamjenike predsjednika Ivu Vojnovića iz Ureda Vojnović d.o.o. i Anu Doru Bego Lovrinčević iz tvrtke Ariozo d.o.o. Ujedno su se usuglasili da će delegirati Damira Raku za zamjenika predsjednika nacionalnog Udruženja arhitekata HGK, a Ivu Vojnovića i Anu Doru Bego Lovrinčević za članove Vijeća Udruženja.

arhitekti.jpg
Izborna sjednica Strukovne grupe arhitekata Županijske komore Split; Izvor: HGK.

U HGK – Županijskoj komori Split aktivna su ukupno 33 strukovna tijela, a vrijednost njihova rada posebno je došla do izražaja tijekom posljednjih mjeseci i pandemije koronavirusa, kada su upravo putem tih tijela i Komore tvrtke obavještavale o novonastalim problemima u poslovanju, ali i predlagale rješenja, od kojih su mnoga bili uvažena i obuhvaćena mjerama pomoći gospodarstvu.

I na nedavnom sastanku predstavnika svih strukovnih tijela ŽK Split, održanom u splitskoj Komori radi sagledavanja aktualnog stanja županijskoga gospodarstva upravo s gledišta različitih djelatnosti, izneseni su njihovi specifični problemi te brojni prijedlozi za ublažavanje pada gospodarske aktivnosti i ponovno pokretanje gospodarstva.