Izvor: Pixabay

Ivica Vrankić, direktor kontejnerskog terminala u tvrtki AGIT d.o.o., Rijeka

Objavljeno: 19. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Ovim putem želimo izraziti svoje zadovoljstvo suradnjom s HGK-om, posebice Županijskom komorom Rijeka. Zahvaljujući angažmanu HGK- Županijske komore Rijeka ostvarili smo iskorak na tržište intermodalnog prijevoza u Jugoistočnoj Europi. HGK-ŽK Rijeka, kao partner na projektu iFreight, zajedno s tvrtkama uključenim u Nacionalni odbor omogućio je uspostavljanje intermodalne željezničke linije na relaciji Rijeka (Hrvatska) - Dunajska Streda (Slovačka). Komora nam je omogućila pristupiti inozemnim tržištima, te ostvarila inicijalni kontakt sa stranim partnerima. Ovime je HGK ispunio svoju osnovnu zadaću uspostavljanja i razvijanja poslovnih odnosa s inozemstvom.

Apliciranjem sredstava kroz projekt iFreight HGK dokazuje da aktivno prati EU fondove i da je u stanju odgovoriti i na najzahtjevne zadatke pripreme i realizacije projekata. Temelj projekta je poboljšanje regionalne konkurentnosti kroz promicanje razvoja učinkovitog intermodalnog i željezničkog prijevoza na području Mediterana uz postojeću infrastrukturu.

Promicanjem i zastupanjem interesa članica HGK ovime potvrđuje svoju svrhu. HGK nam je neophodan u daljnjim aktivnostima i nastupima na specijaliziranim međunarodnim sajmovima, te stoga smatramo da postojanje ove institucije ne smije biti upitno.