Infodan o licencijama za primanje naučnika za obrte i pravne osobe

Objavljeno: 12. 06. 2018. , Ažurirano: 21. 06. 2018.

U suradnji s Obrtničkom komorom Bjelovarsko-bilogorske županije će se 19. lipnja, u 12 sati u velikoj dvorani Županijske komore Bjelovar održati Infodan o licencijama za primanje naučnika za obrte i pravne osobe.

S obzirom na to da se 70 posto praktične nastave odnosi na praktičnu nastavu i vježbe naukovanja u gospodarstvu, uvjet da bi učenici mogli pohađati praktičnu nastavu je ugovor s licenciranim obrtom ili pravnom osobom.

Sve je manje licenciranih obrta i poduzeća za izvođenje praktične nastave, a poslodavci sve teže pronalaze kvalificiranu radnu snagu i zato je potrebno povećati broj naučničkih mjesta za izvođenje praktične nastave i stvaranje dovoljnog broja kvalificiranih radnika. Upravo je zato ovaj Infodan namijenjen obrtima i pravnim osobama (poduzećima, zadrugama i ustanovama) koje ne posjeduju dozvolu, tj. licenciju za izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja.

Na Infodanu će se razgovarati o važnosti obrazovanja i naukovanja za obrtnička i proizvodna zanimanja, licenciranju gospodarskih subjekata za izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja te o poticajnim mjerama Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta namijenjenim za tu svrhu.

Prijaviti se možete putem online obrasca do 18. lipnja.