Održan Infodan o licencijama za primanje naučnika za obrte i pravne osobe

Objavljeno: 12. 06. 2018. , Ažurirano: 21. 06. 2018.

U ŽK Bjelovar je 19. lipnja održan Infodan o licencijama za primanje naučnika za obrte i pravne osobe u suradnji s Obrtničkom komorom Bjelovarsko-bilogorske županije.

Središnja je tema Infodana bilo licenciranje gospodarskih subjekata za izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja, a spomenute su i poticajne mjere Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta namijenjene za tu svrhu, uz raspravu o važnosti obrazovanja i naukovanja za obrtnička i proizvodna zanimanja.

Nakon pozdravnih govora predsjednika Obrtničke i Županijske komore Bjelovar, nazočne je pozdravio i župan Bjelovarsko-bilogorske županije. O važnosti obrazovanja i naukovanja za obrtnička i strukovna zanimanja govorili su ravnatelj Obrtničke škole Bjelovar, voditeljica Odjela za obrazovanje i razvoj ljudskih potencijala HOK-a i savjetnica za obrazovanje Obrtničke komore Bjelovarsko-bilogorske županije, a stručni učitelji licenciranih radionica govorili su o provedbi praktične nastave i vježbi u svojim radionicama.

Poticajne mjere Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta predstavio je voditelj službe za provedbu programa i projekata u obrazovanju, nakon čega su uslijedila pitanja, odgovori i rasprava nazočnih predstavnika gospodarstva županije.