Izvor: Pixabay

Webinar Learning from the Pandemic – Effects on FIDIC Contracts

Objavljeno: 19. 10. 2021. , Ažurirano: 20. 10. 2021.

Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora s velikim vas zadovoljstvom pozivaju na besplatan webinar Learning from the Pandemic – Effects on FIDIC Contracts, koji će se održati u četvrtak, 4. studenoga, od 14:00 do 15:15 sati, putem platforme MS Teams.

Uvod u temu

Pandemija je utjecala i još utječe na svjetsko gospodarstvo, pogađajući manje ili više gotovo sve njegove segmente. Građevinski projekti, za razliku od mnogih drugih gospodarskih aktivnost, nikada nisu stali. Međutim, to ne znači da se zbog posljedica pandemije nisu susreli s brojnim teškoćama i preprekama.

Na ovom webinaru govornici će nastojati dati pregled najznačajnijih učinaka pandemije na provođenje ugovora o građenju, s osvrtom na negativne posljedice i rješavanje sporova, ali i pozitivne posljedice novonastale situacije, posebno s obzirom na upravljanje ugovorima o građenju zaključenim po FIDIC modelu ugovora.

Na ovom webinaru bit će govora o sljedećim temama:

• upravljanje ugovorima o građenju (viša sila, nedostatak osoblja, virtualni gradilišni sastanci, potraživanja izvođača)
  • virtualna ročišta / ročišta uživo (usklađenost s mjerama)
  • korištenje tehnologije – upravljanje ugovorom
  • korekcija cijena
  • DAB – izbjegavanje sporova
  • ICC – tijelo za imenovanje, stručnjaci.

Radni jezik: engleski jezik.

Govornici

• Davor Babić, profesor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  • Jasminka Čorda Truhar, odvjetnica, Odvjetničko društvo Hanžeković i Partneri d.o.o., predsjednica Komisije ICC-ja Hrvatska za arbitražu i ARS
  • Hrvoje Markovinović, profesor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  • Vladimir Skendrović, konzultant.

Moderatorica

• Aisha Nadar, viši konzultant u Advokatfirman Runeland AB, Stockholm, Švedska.

Webinar je namijenjen:

Svim stručnjacima uključenim u međunarodne i domaće građevinske ugovore i sporove:

• naručiteljima i izvođačima radova, njihovim upravama i in house pravnicima iz građevinskih tvrtki
  • inženjerima naručitelja i izvođača, nadzornim inženjerima
  • odvjetnicima koji se bave graditeljstvom i arbitrima
  • financijskim institucijama
  • vladinim tijelima uključenim u javnu nabavu
  • svim zainteresiranim stručnjacima.

Prijave

• sudjelovanje je besplatno
  • prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku
  • nakon što se prijavite, dobit ćete upute za povezivanje na webinar
  • rok prijave sudionika: srijeda, 3. studenoga.

Osoba za kontakt

• za sva dodatna pitanja o organizaciji webinara možete se obratiti Ani Marguerite Tomulić, u Tajništvu ICC-ja Hrvatska (e-adresa: atomulic@hgk.hr; tel.: 01/ 4561-553).