I ŽK Split se pridružila utrci THINK PINK

Objavljeno: 20. 09. 2019. , Ažurirano: 20. 09. 2019.

Najveći svjetski događaj u borbi protiv raka dojke, utrka THINK PINK, koja okuplja milijune ljudi u više od 140 gradova širom svijeta, ove će se godine po prvi put održati u Hrvatskoj i to u Splitu, u nedjelju, 29. rujna sa startom na Rivi u 11 sati.

Cilj je ove globalne javnozdravstvene manifestacije smanjenje smrtnosti od raka dojke, promoviranje ranog otkrivanja bolesti kao i davanje potpore onima koji se od njega liječe. Utrku u Split dovodi Županijska Liga protiv raka – Split, udruga koja već 52 godine radi na prevenciji i smanjenju smrtnosti od raka.

''HGK - Županijska komora Split podržava ovu hvalevrijednu akciju te će ekipa splitske Komore i sudjelovati u utrci. Ujedno pozivamo svoje članice koje su u mogućnosti da se također odazovu ovoj globalnoj humanitarnoj priči'', poručuje povodom predstojeće hrvatske premijere akcije predsjednik HGK – ŽK Split Joze Tomaš, koji je ujedno i član Upravnog odbora Županijske Lige protiv raka – Split

Trka nije natjecateljskog već revijalnog karaktera, odnosno svrha je pomoći podizanju svijesti o ovoj bolesti, osnažiti one koji su prošli ili prolaze kroz bolest i spasiti makar jedan život.

Potpora se može dati sudjelovanjem u utrci (pet kilometara), šetnji (dva kilometra) ili donacijom u skladu s mogućnostima.

Više informacija o akciji THINK PINK i prijavi nalazi se u Pratećim dokumentima (stupac desno).

Akciju podržavaju mnoge poznate osobe među kojima su splitski gradonačelnik Andro Krstulović Opara, Doris Dragović, Zorica Kondža, Tereza Kesovija, Nataša Janjić, Nives Ivanković, Ivan Pažanin, Tedi Spalato, Mirta Šurjak, Danijela i Izabela Martinović, Dina Levačić, HNK Hajduk i dr.