Skupština HGK (arhivska fotografija)
Izvor: HGK

I tvrtke osnovane u 2020. oslobođene komorske članarine na dvije godine

Objavljeno: 08. 12. 2020. , Ažurirano: 11. 12. 2020.

Skupština Hrvatske gospodarske komore je na sjednici 7. prosinca donijela Odluku o financiranju HGK za iduću godinu, prema kojoj se sve članice osnovane iza 1. siječnja 2021. oslobađaju plaćanja članarina prve dvije godine poslovanja. Zbog iznimno teških uvjeta izazvanih koronom i tvrtke koje su s radom počele ove godine (od 1. siječnja 2020.), također su oslobođene članarine za 2021. godinu.

"Cilj nam je maksimalno olakšati rad novim tvrtkama i omogućiti im da u ovim nepovoljnim okolnostima na koje ne možemo direktno utjecati, barem neizravno pomognemo njihovom stabiliziranju na tržištu", poručio je predsjednik HGK Luka Burilović.

Uz novoosnovane tvrtke plaćanja članarine su oslobođene i članice koje su u stečajnom i/ili likvidacijskom postupku. Članarina za 97 posto tvrtki i dalje iznosi 42 kune mjesečno.

Ova Odluka Skupštine HGK stupa na snagu danom objave u Narodnim novinama, a primjenjuje se od 1. siječnja 2021. godine.