Hrvatski štand na sajmu Holiday World u Pragu
Izvor: ŽK Otočac

Uspješno predstavljanje na turističkom sajmu Holiday World u Pragu

Objavljeno: 15. 02. 2018. , Ažurirano: 22. 02. 2018.

HGK – Županijska komora Otočac drugu godinu za redom organizirala je predstavljanje turističke ponude Ličko-senjske županije u Pragu, na najvećem turističkom sajmu u Češkoj za poslovnu i široku publiku Holiday World održanom od 15. do 18. veljače.

Sajam Holiday World jedno je od najznačajnijih događanja ove vrste ne samo u Češkoj, već i u srednjoj Europi. Održava se 27. put za redom na sajamskom prostoru Expo Praha – Holešovice zajedno sa sajmom gastronomije Top Gastro & Hotel te putopisnim festivalom World Film. U sklopu nacionalnog štanda Hrvatske turističke zajednice veličine 48 m2 ponudu svojih destinacija su promovirale turističke zajednice Dubrovačko-neretvanske, Splitsko-dalmatinske županije/Makarska rivijera te Hrvatska gospodarska komora –Županijska komora Otočac i Istarski dvori. Interes posjetitelja za Hrvatsku je bio velik, a osim Hrvatske turističke zajednice Hrvatsku je samostalnim nastupom predstavio i Nacionalni park Krka.

Na suizlagačkom štandu Županijske komore Otočac, uz promotivne materijale Turističke zajednice Ličko-senjske županije i zaštićenih područja u županiji, poseban je naglasak bio na top-destinaciji županije koju vrlo dobro poznaje i češko tržište - Nacionalni park Plitvička jezera. S njima su vrlo uspješno promidžbeno povezana i ostala turistička odredišta ove županije te ponuda gospodarskih turističkih subjekata koji su se pojedinačno predstavili na ovom sajmu u okviru štanda ŽK Otočac: Hotel Stara Lika iz Gospića i Hotel Art iz Senja, agencija Natura Turist d. o.o. iz Plitvičkih jezera i agencija Velebit aktivnosti j. d. o. o. iz Otočca te Hotel Europa iz Karlovačke županije kao susjedne županije čija je ponuda blisko vezana uz nacionalni park Plitvička jezera.

Holiday World_izlagaci.jpg

Predstavnici turističkih subjekata na štandu ŽK Otočac

Na češkom tržištu Hrvatska je destinacija broj jedan te je i ove godine vladao veliki interes za ponudu predstavljenu na hrvatskom štandu. Nacionaln štand HTZ-a bio je mjesto susreta  brojnih poslovnih subjekata, čeških partnera i medija. Štand je obišla i svečanom otvorenju nazočila veleposlanica Ines Troha, u pratnji opunomoćenog ministra Marina Žužula.

Ove godine partner sajma je bila Slovačka povodom obilježavanja stote obljetnice osnivanja Čehoslovačke i 25. godišnjice samostalnosti Češke i Slovačke, a cilj je bio prisjećanje na zajedničku povijest i kulturu te uzajamno prijateljstvo oba naroda, koja su povezana i na području turizma.

Osim hrvatske ponude, posjetiteljima je predstavljena i ponuda 46 zemalja svijeta. U sklopu sajma za struku je organizirana Konferencija 360 Travel Trends o aktualnim turističkim temama.