Hokej povezuje biznis: poslovni prijem za hrvatske gospodarstvenike u Veleposlanstvu Republike Hrvatske u Moskvi

Objavljeno: 22. 10. 2015. , Ažurirano: 26. 09. 2016.

Uzvanike su pozdravili Rina Eterović Goreta, privremena otpravnica poslova Republike Hrvatske u Ruskoj Federaciji, predsjednik kluba Medvečak Damir Gojanović i direktor Predstavništva Hrvatske Gospodarske Komore u Ruskoj Federaciji Jakov Despot.

Gospođa Eterović Goreta, zahvalivši se vodstvu hokejaškog kluba Medveščak i Hrvatske gospodarske komore na iskazanoj inicijativi za održavanjem ovog događaja, rekla je da Veleposlanstvo Republike Hrvatske uvijek sa zadovoljstvom podupire svaku mogućnost za promociju naših interesa. Istaknula je značaj kluba Medveščak i njegovih uspjeha u KHL ligi u promociji Hrvatske ne samo u Ruskoj Federaciji, nego i u svim državama u kojima se prvenstvo održava. Ovaj događaj daje mogućnost uspostave dubljih poslovnih i prijateljskih veza na dobrobit hrvatskog sporta i hrvatskog gospodarstva te pridonosi većoj vidljivosti naše domovine u svim državama koje sudjeluju u KHL ligi.

"Medveščak se u KHL prvenstvu natječe sa 27 klubova iz Rusije, Bjelorusije, Kazahstana, Latvije, Finske i Slovačke. Najveći broj utakmica naša momčad igra upravo na području Ruske Federacije. Iz navedenog razloga, a i poučeni iskustvom naših dosadašnjih partnera, osobito Podravke, vjerujemo da je Medveščak, kao uspješan i prepoznatljiv sportski kolektiv, odličan ambasador za promociju hrvatskih tvrtki na ruskom tržištu, putem plasmana proizvoda i usluga, ali i povezivanjem s lokalnim gospodarstvenicima koji podupiru druge klubove unutar KHL prvenstva", istaknuo je predsjednik Medveščaka Damir Gojanović, dodajući kako je danas jedina formula odgovornog i uspješnog upravljanja sportskim projektima, ali i poslovnog uspjeha, aktivno povezivanje sporta i biznisa zajedničkim modelom, tj. rezultatom koji je uspješan za sve sudionike partnerstva.

Gojanović je napomenuo da je ovaj susret logičan slijed poslovnog susreta hrvatskih i finskih gospodarstvenika koji je KHL Medveščak prije nepunih godinu dana organizirao u Zagrebu, u suradnji s Veleposlanstvom Finske i Hrvatskom gospodarskom komorom. Suradnju u promociji hrvatskoga gospodarstva u svijetu HGK je sa KHL Medveščakom započela prošle godine, prepoznajući napore zagrebačkoga hokejaškoga kluba koji već godinama sport uspješno koristi i u svrhu gospodarske diplomacije. Povezivanje poduzetništva i sporta pozitivno utječe na razvoj poslovanja, a HGK će nastaviti s daljnjim razvojem tih odnosa kako bi hrvatske tvrtke što uspješnije iskoristile taj potencijal.

IMG_8875_425

Direktor Predstavništva Hrvatske gospodarske komore u Ruskoj Federaciji, Jakov Despot izrazio je izuzetno zadovoljstvo time što se KHL Medveščak uključio u rad Poslovnog kluba koji predstavnicima hrvatske poslovne zajednice u Ruskoj Federaciji osigurava platformu za razmjenu informacija, iskustava i ideja vezanih uz nastup na ruskom tržištu. Iskazao je uvjerenje da će predložena podrška KHL Medveščak našim tvrtkama putem povezivanje sporta i biznisa doprinijeti općenitoj promociji hrvatskog gospodarstva na ruskom tržištu te osigurati dodatni poticaj razvoju i unaprjeđenju gospodarske suradnje između Republike Hrvatske i Rusije kao i plasmanu hrvatskih proizvoda čiji je izvoz u Rusiju u prošloj godini premašio iznos od dvije milijarde kuna.