HGK – Županijska komora Split čestita nagrađenima na Danima hrvatskog turizma

Objavljeno: 05. 10. 2019. , Ažurirano: 14. 10. 2019.

Među nagrađenima i nominiranima na ovogodišnjim Danima hrvatskog turizma, najvećem skupu turističkih djelatnika u Hrvatskoj, koji su od 2. do 5. listopada održani u Slavoniji, brojne su tvrtke i pojedinci iz Splitsko-dalmatinske županije.

Tako je nagrada Turistički cvijet – kvaliteta za Hrvatsku pripala splitskom Hotelu Radisson Blu Resort & Spa za najbolji hotel s četiri zvjezdice.

Posebno priznanje za izniman doprinos turizmu Republike Hrvatske dobio je Vinko Prizmić, utemeljitelj Hrvatske gorske službe spašavanja. Prizmić je pročelnik HGSS-a punih 47 godina te je osobno sudjelovao, na terenu organizirao ili koordinirao čak 2.000 akcija spašavanja.

U kategoriji Čovjek – ključ uspjeha vatrogascem godine je proglašen Tomislav Domančić iz Dobrovoljnoga vatrogasnog društva Supetar.

Da se Splitsko-dalmatinska županija uvijek nalazi među najboljima, dokazuju i brojne nominacije. Drugi u Hrvatskoj su bili Ocan Sailing House iz Splita u kategoriji čerter-kompanija, Calvados Club Luxury Travel iz Splita u kategoriji srednjih putničkih agencija, splitski Hotel Park u kategoriji gradskih hotela te Hotel Vestibul Palace u kategoriji Stories hotela. Splitska Aci marina treća je najbolja srednja marina u Hrvatskoj.

"Ponosni smo na sve nagrađene i nominirane iz Splitsko-dalmatinske županije, potvrda je to da se rad, trud i ulaganje u kvalitetu uvijek isplate i ne ostaju neprepoznati. ŽK Split čestita svojim nagrađenim članicama kao i iznimnim pojedincima te svima želi uspješan daljnji rad", poručio je predsjednik HGK – Županijske komore Split Joze Tomaš.