Izvor: HGK

Održana 1. revija najboljih vina Zagrebačke županije

Objavljeno: 28. 05. 2018. , Ažurirano: 08. 06. 2018.

U nazočnosti brojnih vinara, enologa, ugostitelja i ljubitelja vina, 6. lipnja održana je 1. revija najboljih vina Zagrebačke županije. Organizator ove manifestacije je Zagrebačka županija, a suorganizatori su Hrvatska gospodarska komora-Komora Zagreb i Hrvatska obrtnička komora-Obrtnička Komora Zagreb.

Manifestaciju je otvorio potpredsjednik Vlade RH i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić koji je naglasio da je Zagrebačka županija poznata kao jedna od onih koja posebnu pozornost posvećuje razvoju poljoprivrede, a time i razvoju ruralnih područja.

Predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich je uvodno pozdravljajući skup naglasio dobru suradnju sa vinarima i vinogradarima Zagrebačke županije kako u promociji vina tako i u organizaciji studijskih putovanja vinorodnim regijama u Njemačkoj i Italiji.

Ova je manifestacija bila prilika da ljubitelji vina kušaju 150 vina zaštićene oznake izvornosti proizvedenih u devet vinogorja Zagrebačke županije.Posjetitelji su se kroz dvije stručno vođene radionice Sir i vino i Pjenušci Zagrebačke županije mogli upoznati s najnovijom ponudom pjenušaca i lokalno proizvedenih sireva.

Na reviji su proglašeni i rezultati 15. ocjenjivanja vina Zagrebačke županije, a titulu apsolutnog šampiona dobilo je vino Mješavina bijelih sorti-ledena berba 2014. OPG-a Đurinski.