Green Talks: Održiva gradnja & nZEB

Objavljeno: 15. 05. 2019. , Ažurirano: 15. 05. 2019.

Hrvatski savjet za zelenu gradnju u suradnji sa svojim članovima i partnerima već deset godina aktivno promiče održivu gradnju u Hrvatskoj. Konačno, jedan dio onoga što promičemo zakonski je reguliran putem nZEB-a – Zgrada gotovo nulte potrošnje energije.

Programi energetske obnove zgrada (komercijalnih, javnih te višestambenih) i obiteljskih kuća u posljednje tri godine nose više od 60 posto ukupno ostvarenih ušteda energije kojima Republika Hrvatska ostvaruje ciljeve energetske učinkovitosti za 2020. godinu.

Pozivamo vas da se pridružite programu Green Talks: Održiva gradnja & nZEB, koji se održava 6. lipnja u Gradskoj knjižnici Zadar, na adresi Stjepana Radića 11b, od 11 do 15 sati. Green Talks besplatan je za sve sudionike, uz ispunjenu prijavnicu. Sudjelovanje se u Programu stručnog usavršavanja HKA-a vrednuje kao jedan (1) sat.

Program možete pronaći ovdje.

Na programu Green Talks saznajte:
1. Što je nZEB, kada počinje obveza primjene standarda nZEB, kako projektirati i izvoditi nZEB projekte?
2. Energetske obnove zgrada, financiranje i provedba
3. Koji su primjeri rješenja i tehnologija za primjenu u nZEB-u i energetskim obnovama?

Green Talks namijenjen je većinom arhitektima, projektantima i inženjerima građevinarstva, strojarstva i elektrotehnike, stručnjacima iz područja energetske učinkovitosti te ostaloj zainteresiranoj javnosti i građanstvu.

Green Talks podupiru: Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Zadar, Zadarska županija, Grad Zadar, Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja RH, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH, Hrvatska udruga energetskih certifikatora, Društvo arhitekata Zadar, Društvo inženjera i tehničara arhitekata, građevinara i geodeta Zadar, Zavod za prostorno uređenje Zadarske županije te Hrvatska komora arhitekata.