Izvor: Pixabay

Okrugli stol Građevinski sporovi i posebne uzance o građenju

Objavljeno: 26. 01. 2022. , Ažurirano: 26. 01. 2022.

Okrugli stol Građevinski sporovi i posebne uzance o građenju na kojem će se raspravljati o otvorenim pitanjima u sudskoj praksi i praksi Stalnog arbitražnog sudišta pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, održat će se u četvrtak, 27. siječnja, u 10 sati, a možete ga pratiti na POVEZNICI.

Građevinski sporovi veliki su dio svih sporova, a izvansudsko rješavanje tih sporova sve se češće pojavljuje u suvremenoj poslovnoj praksi. Budući da se u građevinskoj industriji redovito radi o trgovačkim ugovorima visoke vrijednosti, ugovornim stranama je u interesu ugovoriti rješavanje sporova putem arbitraže. Zbog toga arbitraža pruža najbolji pogled u pravne probleme s kojima se susreće građevinska industrija.

Kakva pravila vrijede za mirenje i arbitražu u građevinskim sporovima, kakva je praksa trgovačkog suda i Stalnog arbitražnog sudišta pri HGK kad su u pitanju građevinski sporovi te po čemu se razlikuju nove od starih Posebnih uzanci o građenju doznajte na okruglom stolu.

Okrugli stol će se održati u vijećnici Hrvatske gospodarske komore, a moći ćete ga pratiti putem YouTube kanala HGK.