Gospodarsko izaslanstvo u NR Kinu

Objavljeno: 04. 09. 2018. , Ažurirano: 06. 11. 2018.

Hrvatska gospodarska komora od 4. do 9. studenog 2018. organizira gospodarsko izaslanstvo u NR Kinu u grad Šangaj. Posjet se organizira u okviru projekta HGK „HR.izvoz – s HGK do stranih tržišta“ sufinanciranog sredstvima Europske unije iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Program boravka u Kini uključuje sudjelovanje na Hrvatsko-kineskom gospodarskom forumu, individualne sastanke hrvatskih i kineskih tvrtki i organizirani posjet Prvom kineskom međunarodnom uvoznom sajmu (China International Import Expo).

Prema najnovijim službenim informacijama, premijer Plenković će također posjetiti Kinu u navedenim terminima te će sudjelovati na Hrvatsko-kineskom gospodarskom forumu u organizaciji HGK.

Cilj Prvog kineskog međunarodnog uvoznog sajma je pružiti nove mogućnosti zemljama širom svijeta za proširenje izvoza u Kinu te stvoriti platformu za suradnju država i tvrtki koje se bave međunarodnom trgovinom i razmjenjuju poslovne prilike. Sudionici sajma su iz područja:

• Potrošačka elektronika i uređaji
  • Odjeća, pribor i potrošačka roba
  • Automobili
  • Vrhunska visokointeligentna oprema
  • Hrana i poljoprivredni proizvodi
  • Medicinska oprema i medicinski proizvodi za njegu
  • Trgovina usluga

Napominjemo da je i za samu posjetu Prvom kineskom međunarodnom uvoznom sajmu (visitor) potrebno za isto se registrirati direktno organizatoru te da su registracije otvorene do 15.9. 2018. do ponoći po kineskom lokalnom vremenu. Stoga ukoliko razmatrate sudjelovanje u izaslanstvu, preporučamo da se za sudjelovanje na sajmu svakako prijavite.

Prijava se vrši putem službene stranice sajma – https://www.ciie.org/zbh/en/, neovisno o vašoj eventualnoj prijavi HGK za sudjelovanje u izaslanstvu, a ukoliko Vam je proces registracije nejasan, ili želite da registraciju za posjetu sajmu za Vas odradi HGK, ljubazno molimo da se mailom direktno obratite g. Draženu Holmiku u HGK Predstavništvu u Šangaju, koji će Vam pomoći s registracijom (dholmik@hgk.hr).

Tijekom boravka izaslanstva u Šangaju održava se i sajam Rail+Metro China 2018, te je planiran posjet i tom sajmu u skladu s interesom tvrtki uključenih u izaslanstvo. Sajam Rail+Metro China etablirao se kao jedna od najvećih i najcjenjenijih poslovnih platformi za trgovinu, nabavu i promociju u međugradskim i gradskim željezničkim tranzitnim industrijama u Kini te Aziji i Pacifiku. Cilj sajma, koji ima reputaciju vodeće integrirane B2B platforme, je povezivanje i dijeljenje najnovijih informacija u spomenutim industrijama.

Svi detalji programa gospodarskog izaslanstva, informacije o hotelu u kojem će biti smješteno te detalji o avionskom letu bit će dostavljeni zainteresiranim tvrtkama naknadno.

Hrvatska gospodarska komora će putem natječaja (vaučeri „Osvoji nova tržišta – NR Kina) sufinancirati dio troškova malim i srednjim tvrtkama u iznosu od 15.000 HRK, u skladu s pravilima natječaja koji će biti objavljen na internet stranicama HGK početkom listopada 2018.

Molimo tvrtke zainteresirane za sudjelovanje da popune niže navedeni prijavni obrazac. Prijave su otvorene do 17. rujna 2018.