Izvor: pixabay

Gospodarski skup u Grazu: Izazovi i perspektive hrvatskog i austrijskog turizma

Objavljeno: 05. 09. 2018. , Ažurirano: 05. 09. 2018.

HGK - Županijska komora Osijek i Osječko-baranjska županija organiziraju sudjelovanje osječko-baranjskih poduzetnika na gospodarskom skupu Dan Hrvatske koji se održava u srijedu 3. listopada u Grazu u Austriji. Tema skupa je Izazovi i perspektive hrvatskog i austrijskog turizma, a skup pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma RH organizira Hrvatsko-austrijska trgovinska komora.

Na skupu će austrijskim gospodarstvenicima biti predstavljeno gospodarstvo i turizam Osječko-baranjske županije. Uz mnogobrojne paneliste iz područja turizma, jednodnevni program u gospodarskom dijelu uključivat će i prezentacije dviju austrijskih tvrtki koje će hrvatske gospodarstvenike upoznati sa strategijom ulaska na austrijsko tržište, načinom osnivanja obrta ili tvrtke, iskustvima stranih investitora te načinom pružanja usluga u Austriji (radne dozvole i način prijave).

Ako osim navedenih predavanja tvrtke imaju potrebu za pronalaskom austrijskih partnera, potrebno je da putem prijavnice u nastavku ovoga teksta iskažu svoju ponudu i/ili potražnju temeljem koje će im Hrvatsko-austrijska komora osigurati partnere.

U pratećim dokumentima nalazi se program gospodarskog skupa.

Kao suorganizator skupa HGK Županijska komora Osijek za osječko-baranjske poduzetnike organizirat će i snositi trošak zajedničkog prijevoza u Graz.