Europskim projektom do educiranog osoblja u području usluga čišćenja

Objavljeno: 02. 07. 2019. , Ažurirano: 09. 07. 2019.

Hrvatska gospodarska komora – Komora Zagreb partner je na projektu „Europskim projektom do educiranog osoblja u području usluga čišćenja“. Projekt vrijedan 898.172,59 kuna sufinancira se sredstvima Europske unije, a predviđeno trajanje je 18 mjeseci (od ožujka 2019. do rujna 2020. godine). Nositelj projekta je Callidus – Ustanova za obrazovanje odraslih, a partneri su, uz Komoru, Adria grupa d.o.o. i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Regionalni ured Zagreb.

Projekt je usmjeren prema provedbi edukacijskog programa za čistača/icu za kojima, zbog nedostatka takvog profila u Republici Hrvatskoj, postoji velika potražnja na tržištu rada. Ciljna skupina projekta bit će socijalno osjetljivo stanovništvo od kojih se ističu pripadnici nacionalnih manjina te ljudi iznad 50 godina starosti kojima je nedostatak kompetencija velika zapreka pri dobivanju radnog mjesta. Callidus – Ustanova za obrazovanje odraslih kao voditelj projekta, zajedno s partnerskim institucijama, nastojat će ciljnoj skupini ponuditi mogućnost stjecanja obrazovanja radi povećanja njihovih kompetencija i znanja, a samim time i veće mogućnosti za zapošljavanje.

Program će se verificirati, a polaznici sa završenom edukacijom dobit će upis zanimanja u e-radnu knjižicu.