Elektroničko izdavanje računa u javnoj nabavi

Objavljeno: 21. 01. 2019. , Ažurirano: 22. 01. 2019.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s tvrtkom Reset d.o.o. organizira edukaciju Elektroničko izdavanje računa, koja će se održati u petak, 1. veljače, od 9 do 13 sati i 30 minuta u Županijskoj komori Rijeka, na adresi Bulevar oslobođenja 23.

Cilj je edukacije pružiti ključne informacije o Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi, koji se primjenjuje od 1. prosinca 2018. godine na sve javne i sektorske naručitelje. Ti su naručitelji obvezni zaprimati i obrađivati elektroničke račune u strukturiranom obliku u skladu s europskom normom. Isto tako, navedeni Zakon definira 1. srpnja 2019. godine kao rok od kojega će svi javni i sektorski naručitelji kao i svi dobavljači odabrani u postupcima javne nabave morati zaprimati i izdavati isključivo elektroničke račune u strukturiranom obliku u skladu s europskom normom.

Edukacija je korisna zbog stjecanja znanja o:

• e-računu, o tome kako prepoznati zakonski ispravan e-račun te koje benefite donosi
  • na koji način pravilno obraditi e-račun te kako ga arhivirati? e-Arhiva za papirnate i e-račune
  • implementaciji e-računa.

Kotizacija

Članice HGK imaju popust na kotizaciju za sudjelovanje i ona za njih iznosi 890 kuna + PDV. (10% popusta za više polaznika iz iste tvrtke). Podaci za plaćanje nalaze se u pratećim dokumentima na ovoj stranici.

Prijaviti se možete putem prijavnog obrasca u nastavku.