U Opatiji održan Infodan poslovnog programa Business Development and Innovation Croatia

Objavljeno: 25. 09. 2020. , Ažurirano: 30. 10. 2020.

Infodan poslovnog programa Business Development and Innovation Croatia, u organizaciji Innovation Norway u partnerstvu sa Hrvatskom gospodarskom komorom i sa HGK – Županijskom Komorom Rijeka održan je 23. rujna u Grand Hotelu 4 opatijska cvijeta u Opatiji.

Sukladno epidemiološkim preporukama, na Infodanu je sudjelovalo 35 gospodarstvenika iz Primorsko-goranske i iz drugih županija. Gospodarstvenicima su predstavljene informacije o natječaju Programa Business Development and Innovation Croatia, postupku, obrascima i pratećim dokumentima prijave za bespovratna sredstva za projekte iz područja inovacija zelene industrije i plavog rasta (Green Industry Innovation i Blue Growth), koja su glavni fokus Programa. Poslovnim programom Business Development and Innovation Croatia, koji se provodi u okviru mehanizma Norveške darovnice za razdoblje 2014. – 2021., alocirano je 22 milijuna eura za projekte s ciljem povećanja stvaranja vrijednosti i održivi rast u hrvatskom poslovnom sektoru te poticanje i razvijanje dugoročne suradnje između hrvatskih i norveških gospodarskih subjekata temeljene na poslovnom razvoju i inovacijama. Rok za prijavu projekta je 15. studeni 2020. godine.

Poslovni program financira se iz norveške darovnice i dio je financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora i Norveške darovnice (EEA and Norway Grants) za razdoblje 2014. – 2021.

Norway grants.pngInnovation Norway.png