Izvor: Pixabay

Održane Partnerske konzultacije za Program inovacija, istraživanja, obrazovanja i konkurentnosti

Objavljeno: 25. 10. 2018. , Ažurirano: 14. 07. 2020.

U Zagrebu su danas održane partnerske konzultacije za Program inovacija, istraživanja, obrazovanja i konkurentnosti te za Program pravosuđa i unutarnjih poslova koji će se financirati iz Financijskog mehanizma Kraljevine Norveške 2014. – 2021.

Partnerske konzultacije za Program inovacija, istraživanja, obrazovanja i konkurentnosti održane su u organizaciji Hrvatske gospodarske komore i državne norveške tvrtke Innovation Norway koja ima ulogu Upravitelja fondom, a za Program pravosuđa i unutarnjih poslova organizaciju je preuzelo Ministarstvo pravosuđa kao Upravitelj programom u perspektivi 2014. – 2021.

Ukupna financijska alokacija za navedeni Program iznosi 22 milijuna eura. Hrvatska gospodarska komora imenovana je Nacionalnim program partnerom (National Programme Partner).

Svrha partnerskih konzultacija jest okupljanje relevantnih dionika koji svojim prijedlozima doprinose raspravi o kreiranju programa u sklopu faze izrade programskih sažetaka.

Ministarstvo regionalnog razvoja i EU fondova kao Nacionalna fokalna točka je u svojstvu promatrača pratilo raspravu.

U narednom razdoblju programi će se dalje definirati kroz fazu izrade programskih sažetaka.

Više pročitajte ovdje.