Izvor: pixabay

Edukacija o IFS Food standardu za vinarije

Objavljeno: 07. 01. 2020. , Ažurirano: 08. 01. 2020.

Hrvatska gospodarska komora – Komora Zagreb i DNV GL Adriatica d.o.o. pozivaju vas na seminar Certifikacija vinarija prema IFS Food standardu koji će se održati u četvrtak, 30. siječnja, od 10 do 13 sati u HGK – Komori Zagreb, na adresi Draškovićeva 45, Velika dvorana, I kat.

Tijekom poludnevnog seminara polaznici će se na primjerima iz prakse i  u teoriji upoznati s osnovnim zahtjevima IFS standarda i njegovom primjenom u vinarijama. Također, dio seminara će biti usmjeren na KO (Knock-Out) zahtjeve te na probleme patvorenja proizvoda (Food Fraud).

Seminar je namijenjen vinarima, tehnolozima u proizvodnji, vlasnicima i svim drugim zainteresiranima koji su na bilo koji način uključeni u proizvodnju i promet vina.

Za seminar se ne naplaćuje kotizacija.

Teme koje seminar obrađuje:

• Pregled IFS standarada
  • Vodič kroz normu – opće zahtjeve
  • Odgovornost Uprave
  • Sustav upravljanja kvalitetom i sigurnosti hrane
  • Upravljanje resursima
  • Planiranje i proizvodni proces
  • Mjerenja, analize, poboljšanja
  • Obrana hrane i vanjske inspekcije
  • Proces certifikacije
  • Koristi za vinare

Posjedovanje certifikata proizvođaču vina je potvrda usklađenosti proizvoda sa zahtjevima norme te u trgovačkim krugovima predstavlja respektabilnu potvrdu ostvarenja visoke razine kvalitete i sigurnosti proizvoda. IFS certifikat je jamstvo potrošaču vina i dokaz da vinarija ispunjava zahtjeve za sigurnošću proizvoda koje su svojim dobavljačima postavili brojni međunarodni lanci supermarketa. Stoga posjedovanje IFS certifikata omogućuje prodaju vina lancima supermarketa širom Europe.

Prijavite se na seminar prijavnim formularom u nastavku najkasnije do 28. siječnja ili do popunjenja kapaciteta dvorane.

Kontakt-osoba u HGK – Komori Zagreb je Biserka Šafran Fuchs, tel.: 01/4606 777.