Izvor: pixabay

Edukacija u ŽK Osijek o pripremi i prijavi EU projekata

Objavljeno: 23. 06. 2021. , Ažurirano: 23. 06. 2021.

Pozivamo poduzetnike s područja Osječko-baranjske županije na besplatnu radionicu Priprema i prijava EU projekata, koja će se održavati uživo, u četvrtak i petak, 8. i 9. srpnja, od 9:30 sati,HGK Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13, u skladu s epidemiološkim mjerama.

Sprema se novo operativno razdoblje 2021. – 2027. u kojemu će Hrvatska imati na raspolaganju novih 20-ak milijardi eura bespovratnih sredstava. Važno je što prije krenuti u pripremu projekata, odnosno razradu projektnih ideja kako bi se tvrtke, po objavi poziva za dodjelu bespovratnih sredstava, odmah bile spremne i prijaviti.

Kako biste saznali od kuda krenuti, kako se pripremiti, o čemu voditi računa da bi kasnija provedba projekta bila što uspješnija, Hrvatska gospodarska komora (Županijska komora Osijek i Centar za inovacije i EU projekte HGK) organiziraju za vas besplatnu radionicu na kojoj ćete saznati što vam je potrebno da biste pripremili kvalitetan projekt prema unaprijed definiranim pravilima i prijavili ga na natječaj te ostvarili pravo na korištenje bespovratnih sredstava. Realizirajte svoj projekt uz pomoć EU sredstava bez straha od administrativnih grešaka u fazi pripreme i prijave projekata.

Predavači na radionici su predstavnici HGK:

• Domagoj Topić, voditelj Odjela za pripremu i provedbu EU projekata,
  • Petra Ostojić, viša stručna savjetnica u Odjelu za pripremu i provedbu EU projekata,
  • Nikolina Udovičić, voditeljica Odjela za praćenje i izvještavanje na projektima,
  • Danijela Ćenan, direktorica Centra za inovacije i EU projekte.

Radionica je namijenjena tvrtkama koje planiraju unaprijediti poslovanje te razvijati projektne ideje u područjima prihvatljivim za financiranje iz EU fondova, te tvrtkama koje planiraju unaprijediti svoja znanja iz područja poslovnoga planiranja i projektnog menadžmenta.

Broj sudionika je ograničen, a prijave će se primati do ponedjeljka, 5. srpnja ili do popunjenja kapaciteta.

Radionica je namijenjena prvenstveno članicama HGK – Županijske komore Osijek (trgovačkim društvima s registriranim sjedištem na području Osječko-baranjske županije), koje imaju prednost pri sudjelovanju.

Detaljnije informacije o programu dostupne su u pratećim dokumentima.

Prijaviti se možete obrascem u nastavku.

Vrijeme Aktivnost
08.07.2021
09:30 - 09:50 Predstavljanje predavača i sudionika
09:50 - 11:10 Priprema projekata: Upoznavanje s EU fondovima; Razvoj projektne ideje; Logička matrica; Izvori finaciranja