Izvor: Ministarstvo financija

Edukacija o upisu u Registar stvarnih vlasnika

Objavljeno: 03. 09. 2019. , Ažurirano: 17. 09. 2019.

U Županijskoj komori Karlovac će se u petak, 13. rujna u 14 sati, održati edukacija o upisu u Registar stvarnih vlasnika.

Riječ je o središnjoj elektroničkoj bazi podataka o stvarnim vlasnicima pravnih subjekata i trustova. Uspostava Registra predviđena je novim Zakonom o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma, a operativno ga vodi Financijska agencija (FINA).

Hrvatska gospodarska komora i Ured za sprječavanje pranja novca organiziraju edukaciju u povodu objave Pravilnika o Registru stvarnih vlasnika (Narodne novine 53/19), kako bi što veći broj pravnih subjekata pravodobno i na pravilan način unio podatke o stvarnom vlasniku u Registar.

Edukaciju će održati predstavnici Ureda za sprječavanje pranja novca putem multimedijskog sustava Ministarstva financija.

Sudjelovanje na edukaciji je besplatno, uz obveznu prijavu putem online obrasca u nastavku, najkasnije do 12. rujna 2019.