Izvor: Pixabay

Dvadeset pet godina uspješnog poslovanja, tržište na šest kontinenata

Objavljeno: 17. 04. 2019. , Ažurirano: 17. 04. 2019.

Mobilni tim HGK – Komore Zagreb 16. je travnja posjetio proizvodne i razvojne pogone zagrebačke tvrtke Altpro, koja već 25 godina uspješno posluje na međunarodnom tržištu izvozeći u 50 zemalja.

“Naši proizvodi ugrađuju se i nalaze na željezničkim vozilima i infrastrukturi, od Austrije, preko Rusije, do Indije. Jedina zemlja u kojoj nećete naći naše proizvode jest Hrvatska", kaže direktor i vlasnik tvrtke Zvonimir Viduka.

Završili su i nedavno se uselili u nove proizvodne pogone, no process proširenja nije završen jer čekaju građevinske dozvole, i to gotovo godinu dana.
Iako se, kako kažu, bore s uobičajenim problemima proizvođača u Hrvatskoj, ne odustaju od ulaganja i u proizvodnju i u kadrove.

Inače, tvrtka Altpro počela je s radom 1994. godine i već se 25 godina bavi razvojem i proizvodnjom signalno-sigurnosne opreme za željeznička vozila i infrastrukturu. Proizvodi tvrtke u potpunosti su razvijeni u Hrvatskoj na bazi vlastitog znanja te su dokazali svoju konkurentnost na globalnom tržištu. S dvije niše kompletnih sigurnosnih sustava za željeznička vozila i infrastrukturu, Altpro je trenutno jedan od tek nekoliko proizvođača navedene opreme u svijetu.

Proizvodi tvrtke nalaze se u 50 država na šest kontinenata putem razvijene globalne mreže agenata. Na osnovi vlastitog razvoja razvili su i proizvodnju više od 900 raznih uređaja i sustava, a svi sigurnosni uređaji posjeduju certifikate o usklađenosti s EU normama koje se su im izdala neovisna tijela, poput tvrtke TÜV Rheinland.

“Altpro od samih početaka ulaže u svoje najvrjednije resurse, zaposlenike, te tvrtka trenutno broji oko 150 stručnjaka u područjima istraživanja, razvoja, projektiranja, proizvodnje i servisa”, naglašava direktor Viduka.

Mobilni tim Komore Zagreb upoznao je predstavnike tvrtke Altpro s projektima i uslugama Komore, posebice s Digitalnom komorom i Znakovima kvalitete.