Drugi info-dan o naukovanju u Rijeci

Objavljeno: 15. 11. 2017. , Ažurirano: 15. 11. 2017.

Drugi otvoreni info-dan o naukovanju održat će se u Rijeci, 22. studenog, u Art kinu Croatia, Krešimirova 2. Info-dan u organizaciji Hrvatske obrtničke komore i Obrtničke komore Primorsko-goranske županije održat će se kao dio popularizacijske kampanje projekta Erasmus + KA3 Uključite se u EP4A: europska partnerstva za naukovanje, u sklopu Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju.

U sklopu info-dana bit će organizirana panel rasprava u kojoj će sudjelovati predstavnici ključnih dionika u strukovnom obrazovanju: ministarstava, komora, škola te predstavnici poslodavaca koji sudjeluju u naukovanju. Svoje sudjelovanje na panel raspravi potvrdio je pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja, Vlado Prskalo. Između ostalog, na pozornici će se organizirati simulacija procesa naukovanja kroz intervju majstora i naučnika. Program počinje od 13 sati.

Na info-danu će također biti postavljen i info-pult na kojem će svi zainteresirani obrtnici, mali i srednji poduzetnici, moći dobiti informacije o naukovanju, kao i o projektu EP4A. Ovom prilikom promovirat će se i dijeliti „Vodič za poslodavce za naukovanje“, koji je pripremljen i prilagođen ciljnoj skupini projekta, obrtnicima i malim i srednjim poduzetnicima koji nemaju ili imaju malo iskustva s naukovanjem.

ep4a logo.jpg

EP4A: europska partnerstva za naukovanje