Dragan Bolanča, predsjednik Udruge pravnika u gospodarstvu Split, profesor Pravnog fakulteta, Split

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Postojeći zakon o HGK-u bolji od novog nacrta

Postojeći zakon je puno bolji od predloženog nacrta novog Zakona o HGK-u. Hrvatska gospodarska komora mora ostati neovisna institucija, potpuno neovisna o političkim utjecajima te mora imati stalan izvor prihoda.

Udruga pravnika u gospodarstvu osnovana je 1962. godine, a ja sam na njezinu čelu od 1998. godine. Riječ je o jednoj od najznačajnijih udruga na području Splita, koje ne bi bilo da nije imala podršku HGK-ŽK-a Split. Znači, moje kolege i ja smo mišljenja da se treba zadržati postojeći Zakon o HGK-u, da Komora treba ostati samostalna pravna osoba sa samostalnim prihodima od obvezne članarine, kako bi se naša suradnja s njom i nadalje kvalitetno nastavila.