Dogovoreni mogući oblici suradnje ŽK Virovitica i Trgovačko-industrijske i agrarne komore iz Temišvara u Rumunjskoj

Objavljeno: 19. 06. 2019. , Ažurirano: 19. 06. 2019.

Izaslanstvo ŽK Virovitica posjetilo je 18. lipnja Trgovačko-industrijsku i agrarnu komoru u Temišvaru u Rumunjskoj.

20190618_133741.jpgPredstavnici ŽK Virovitica s izvršnom predsjednicom Trgovačko-industrijske i agrarne komore iz Temišvara Floricom Chiritom; Izvor: HGK

U izaslanstvu, koje je predvodila direktorica Kristina Pleša, bili su samostalni savjetnik Milan Vanđura i viša stručna suradnica Suzana Kolesarić.

Izaslanstvo je primila izvršna predsjednica Florica Chirita sa suradnicama te ih je upoznala s gospodarstvom i Komorom.

Direktorica ŽK Virovitica Kristina Pleša predstavila je gospodarstvo Virovitičko-podravske županije i Komoru, a samostalni savjetnik Milan Vanđura predstavio je sajam Viroexpo.

Vanjskotrgovinska razmjena Virovitičko-podravske županije i Rumunjske iznosila je 23,3 milijuna kuna, što je 1,30 posto sveukupne razmjene Virovitičko-podravske županije. U Rumunjsku se izvezlo 0,98 posto županijskog izvoza, a od sveukupnog uvoza u Županiju uvoz iz Rumunjske iznosio je 2,09 posto.

Razmotren je cijeli niz obostranih aktivnosti, usmjerenih na povećanje gospodarske suradnje, a osobito vanjskotrgovinske razmjene.

20190618_134011.jpgDirektorica ŽK Virovitica Kristina Pleša i izvršna predsjednica Komore Temišvar Florica Chirita; Izvor: HGK

Dogovoren je posjet gospodarskog i komorskog izaslanstva iz Temišvara Virovitičko-podravskoj županiji.

Inicirana je i mogućnost predstavljanja gospodarstva Rumunjske na 25. jubilarnom Viroexpu 2020. godine, na kojem bi se Rumunjska predstavila kao nova zemlja sudionica sajma, za što su Rumunji iskazali izniman interes.