Dodjela nagrada najboljima u projektima WebStart i PlanStart

Objavljeno: 11. 06. 2018. , Ažurirano: 20. 06. 2018.

HGK – Županijska komora Split i Sveučilišni odjel za stručne studije Sveučilišta u Splitu već treću godinu zaredom surađuju na provedbi projekata WebStart i PlanStart te će se ulaskom u konačnu fazu projekta i ove godinu nagraditi najbolji radovi. Dodjela nagrada održat će se u ponedjeljak, 18. lipnja, u 11.30 u vijećnici Županijske komore Split.

Projekt WebStart podrazumijeva studentsku izradu web-stranica, a projekt PlanStart studentsku izradu poslovnog plana za mikro gospodarstvenike.

Kreiranje web-stranice tvrtke jedan je od prvih koraka za ostvarenje izravnije komunikacije s tržištem i širenje kanala prodaje.

Izrada poslovnog plana, svojevrsnog profila tvrtke, nužna je svakom ozbiljnom poduzetniku te se bez njega ne može dobiti kredit u banci, ne može se aplicirati niti na jedan EU fond, kao ni na nacionalne programe bespovratnih potpora za poduzetnike.

Navedenim projektima postigla se suradnja među odabranim studentima Sveučilišnog odjela za stručne studije i odabranih poduzetnika iz kategorije mikro tvrtki (1 do 3 zaposlena). Tako su se studenti suočili sa stvarnim potrebama tržišta i u praksi pokazali ono što su naučili tijekom školovanja, a odabrani su mali poduzetnici dobili web-stranicu ili poslovni plan.

Uviđajući potrebe tržišta, ovim projektima Županijska komora Split i Sveučilišni odjel za stručne studije spojili su sektor gospodarstva sa sektorom obrazovanja.

Nagrade su osigurali HGK – Županijska komora Split i Sveučilišni odjel za stručne studije.

Kontakt osoba u ŽK Split je Nataša Bušić, tel.: 021/321-118, e-mail: nbusic@hgk.hr